بررسی ویدیویی نسل هفتم بی ام و سری سه + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
نخستین نمونه های بی ام و سری 3 در سال 1975 میلادی به بازار عرضه شدند و از آن زمان تا کنون، بیش از 15 میلیون نمونه از این سری به فروش رفته اند. بی ام و سری سه در این سالها توانسته شهرت مناسبی را برای خود دست و پا کند و اکنون نسل هفتم این خودرو، به بازار وارد شده است. این نسل با کد G20 به بازار عرضه خواهد شد و از ماه مارس، در دسترس خریداران در انگلستان خواهد بود. یکی از معمول ترین تیپ های این خودرو، X360i xDrive است و در ویدیویی که در ادامه می آید، سایر تیپ بندی ها نیز معرفی خواهند شد.
بی ام و سری 3 در بازار دو رقیب عمده دارد، نخستین آن ها جگوار XE است که در سال 2015 به بازار عرضه شد و توانست پویایی مناسبی را در این بخش از بازار به وجود آورد. دیگر رقیب بی ام و سری 3 ، آلفارومئو جولیا است که در سال 2016 وارد بازار شد و توانست ستایش خریداران را بابت ارایه بهترین عملکرد خود جلب کند. تلاش بی ام و در ساخت نسل هفتم سری 3 ، ارایه رقیبی برای جگوار یا آلفارومئو نبوده، بلکه هدف آن ها ارایه یک سری 3 واقعی بوده است، یعنی خودرویی که در هنگام رانندگی عملکرد درخشانی داشته باشد و بتواند هر زمان که راننده نیاز دارد، آرامش بخش یا هیجان انگیز باشد.
در حال حاضر خودروهای سری 3 ، سری 5 و سری 7 بی ام و شباهت های فراوانی به یکدیگر دارند و در حقیقت بر یک اساس توسعه یافته اند، بنابراین نسل های جدید هر سه خودرو بزرگتر، ایمن تر و سبک تر از نسل های قبلی شده اند. مقررات ایمنی خودرو در برخورد از جلو سخت گیرانه تر شده اند و کاپوت خودروها باید کوتاه تر طراحی شود، همین مساله موجب شده تا بی ام و چالش های جدیدی در طراحی ظاهر خودروهایش داشته باشد. ادامه توضیحات را در ویدیو زیر خواهید دید.

نظرات
 
 
 
Omid622 1397/10/24
خیلی خوبه ویدیویی بررسی ماشین ها رو اینجوی می زارید اما کاش دوبله می کردید یا زیر نویس
سلطان هندلینگ 1397/10/25
به جای این همه ماشین ایرانیزه و چینی، سری3 فعلی که در ایران هست را بررسی ویدیویی کنید

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران