بازار خودرو خاموش شده است؛ رکود مطلق در آخرین ماه های سال

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
سعید موتمنی رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو اظهار داشت: در هفته اول بهمن ماه قیمت خودروهای داخلی تغییر چندانی نداشته، اما از روز گذشته قیمت برخی از خودروها با نوسان همراه بوده است. وی ادامه داد: به علت بالا بودن قیمت خودروهای داخلی، بازار خرید و فروش خودرو رونق نداشته و این بازار در رکود بسر می‌برد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو: موتمنی در ادامه افزود: اگر عرضه خودرو توسط خودروسازان در بازار به خوبی صورت گیرد، قیمت خودرو روند کاهشی به خود خواهد گرفت. سعید موتمنی درباره بازار خودروهای خارجی، بیان داشت: در بازار خودروهای خارجی نوسان زیادی نداشتیم، اما به دلیل بالا بودن قیمت این خودروها، خریداران برای خرید اقدام نمی‌کنند. در شرایط فعلی خریداران از خرید خودروی صفر خارجی پرهیز می‌کنند و ترجیح می‌دهند که خودروی کارکرده خریداری کنند.
رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه‌داران خودرو ادامه داد: قیمت پراید ۱۱۱ با قیمت ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۳۸ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ با قیمت ۵۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو SLX با قیمت ۶۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت ۶۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۷۳ میلیون تومان، ۲۰۷ دنده‌ای با قیمت ۹۱ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.
همچنین قیمت خودرو تیبا صندوقدار ۴۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، دنا ۸۳ میلیون تومان، دنا پلاس با قیمت ۱۰۱ میلیون تومان و سمند LX با قیمت ۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/11/6
معلومه باید هم اینطوری باشه فکر کردین گوش های ملت درازه یا پول مفت دارن ، 15 در صد حقوق ملت رو بالا بردین اونوقت در کمال پر رویی آشغالهاتون رو 100 درصد گرون کردین ؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران