تعرفه خودروهای وارداتی بیش از ۴۰ هزار دلار به ۱۶۵ درصد می رسد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
طبق دستورالعمل ابلاغ شده برای ترخیص خودروهای وارداتی با قیمتی بیش از ۴۰ هزار دلار، وارد کنندگان باید ۴۰ درصد تعرفه مازاد پرداخت کنند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از اخبار خودرو، این در حالی است که بعداز بازگشایی سامانه ثبت سفارش خودرو در دی ماه سال گذشته، خودروهای با قیمت بیش از ۴۰ هزار دلار، باید ۲۰ درصد تعرفه مازاد پرداخت می‌کردند. با این دستورالعمل تعرفه نهایی خودروهای با موتور ۲ هزار سی‌سی و قیمت خام بیش از ۴۰ هزار دلار به ۱۲۵ درصد رسیده است. همچنین پس از صدور ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک در تیرماه سال جاری، ۴۰ درصد دیگر به تعرفه قبلی اضافه شده و تعرفه نهایی ترخیص این خودروها به رقم بسیار بالای ۱۶۵ درصد می‌رسد. چنین تعرفه نجومی هیچ توجیه اقتصادی برای ترخیص این خودروها ندارد، زیرا قیمت تمام شده این خودروها برای شرکت‌های وارد کننده آن ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از قیمت‌های فعلی این خودروها در بازار بوده و طبیعتا این خودروها با این قیمت در بازار مشتری نخواهند داشت.
نظرات
 
 
 
بابی 1397/11/9
سود گمرک از بابت تعرفه ها از سود خود کارخونه ی سازنده بیشتر شده....
علی 1397/11/9
احتمالا به این نتیجه رسیدن که حالا که امکان فروش نفت مثل سابق وجود نداره باید ثروتمندان رو لخت کنن.شبیه کاری که رابین هود انجام میداد
م 1397/11/10
این یعنی آقازاده ها میتوانند چیزی را داشته باشن که بقیه در رویا می پرورانند.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران