تولید جیلی GC6 در خودروسازان بم متوقف شد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
جیلی GC6 یکی از سدان های اقتصادی بازار است که در کنار خودروهایی همچون جک J4 و برلیانس H330 و دیگر خودروهای مشابه، عمده رقبای خودروهای داخلی اتوماتیک نظیر رنو تندر پلاس و پارس اتوماتیک را تشکیل می دهند. تولید این خودرو از چند سال پیش در شرکت خودروسازان بم، از زیر مجموعه های کرمان موتور آغاز شد و پس از مدتی، این شرکت نسخه فیس لیفت آن موسوم به جیلی GC6 اکسلنت را به خط تولید خود آورد و مدل قبل از فیس لیفت را الیت نامید. همانند دیگر هم رده ها، این خودرو به یک موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی مجهز است و گیربکس خودرو نیز از نوع چهارسرعته اتوماتیک می باشد. عمده مزیت این خودرو در مقایسه با رقبا، کیفیت ساخت، شناخته شده بودن برند و قطعات الکترونیکی ساخت بوش است.
پس از کاهش شدید ارزش پول ملی و افزایش قیمت خودروهای مونتاژی چینی در کشور، قیمت این خودروهای اقتصادی که معمولا در محدوده 60 میلیون تومان بودند، شدیدا رو به افزایش گذاشت و هم اکنون تمامی آنها با قیمت هایی بیش از 100 میلیون تومان در بازار معامله می شوند. همین افزایش قیمت، موجب شد تا فروش این خودروها به شدت در بازار کاهش یابد و حتی با برقراری شرایط فروش اقساطی، متقاضی کمی برای این خودروها وجود داشته باشد و جیلی GC6 نیز از این قاعده مستثنی نیست. مطابق آمار منتشر شده از دفتر صنایع نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای سال جاری تا دی ماه، تعداد 1737 دستگاه از خودرو جیلی GC6 تولید شده که نسبت به مدت مشابه ده ماهه در سال 1396، با تولید تجمعی 1068 دستگاه، 62.6% رشد را نشان می دهد. اما در دی ماه سال جاری، تولید این خودرو به صفر رسیده است و خودروسازان بم هیچ خودرویی را تولید نکرده است. قیمت این خودرو در بازار، بسته به تیپ، رقمی بین 96 الی 110 میلیون تومان است.
نظرات
 
 
 
محمد 1397/11/21
این ماشین با قیمت مسخرش و ظاهر و امکانات مسخره تر از اول هم محکوم به شکست بود ، ملت رو چی فرض کردین؟
  • حسین 1397/11/23
    محمد جان تاحالا بااین ماشین رانندگی کردی؟اصن توش نشستی ک انقد قاطع نظر اشتباه میدی؟شما فعلا پیرامون پراید ی تحقیق بکن بعد بیا نظر بده
امیر 1398/1/27
حسین اقاامثال شماهاهستندکه باطرفداری الکی این شرکت هاروپروکردندخواب بنده خداراست میگه اخه این ماشین واقعا140میلیون می ارزه؟کلاپلاستیک هستش من ازنزدیک دیدم این ماشینوهرچیزی قیمت داره این نهایت قیمتش60میلیون هستش
حمید 1399/1/2
ماشین خیلی خوب و سواری نرمی داره.
من قبلش جک جی پنج و ام وی ام ایکس 22 داشتم واز لحاظ نرمی و شتاب اولیه از اونها بهتره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران