افت تولید هاوال H2 در بهمن موتور + آمار تولید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
هاوال H2 یکی از کراس اوورهای معتبر چینی است که بر خلاف دیگر هموطنانش، شروع موفقیت آمیزی در بازار خودرو ایران نداشت و پس از یک تجربه ناموفق، از سال گذشته مجددا با بهمن موتور به بازار خودرو ایران بازگشت. انتظار می رفت هاوال H2 در کنار چری تیگو 5 و جک S5 بتوانند به خودروهایی مورد توجه در بازار تبدیل شوند، اما باز هم بد شانسی گریبان این کراس اوور چینی را گرفت و بازگشت تحریم های خودروسازی در کنار مشکلات ارزی، باعث شدند تا هاوال H2 مجددا در سراشیبی قرار گیرد. مطابق آمار منتشر شده از دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، بهمن موتور در دی ماه گذشته تنها موفق به تولید 65 دستگاه هاوال H2 شده که نسبت به چند ماه قبل از آن، افت قابل توجهی در تولید داشته است. تعداد هاوال H2 های تولید شده از ابتدای امسال تا دی ماه نیز بالغ بر 1,643 دستگاه می شوند.
از جمله مزایای هاوال H2 می توان به فرمان نرم، دوربین جانبی در آینه سمت راست و موتور پر قدرت آن اشاره کرد، در نقطه مقابل، وزن نسبتا زیاد، ورود سر و صدا به کابین و راحتی کمتر صندلی ها نسبت به رقبا از معایب این خودرو محسوب می شوند. قیمت هاوال H2 هم اکنون در بازار رقمی بین 215 الی 240 میلیون تومان است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران