رقیب آمریکایی بوگاتی در راه است؛ رکورد شکنی هنسی ونوم جدید در سال 2020

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
چندی پیش بود که هنسی ونوم F5 به طور رسمی معرفی شد و چشم جهان را با پیشرانه V8 خود که تنها 1600 سی سی حجم داشت، به خود خیره کرد. این پیشرانه که ساختاری شبیه به پیشرانه های فرمول یک دارد، قرار است رویای جان هنسی مبنی بر دست یابی به سرعت 311 مایل بر ساعت یا 491 کیلومتر بر ساعت با یک خودروی سوپر اسپرت را تحقق بخشد. با این حال، هنسی به دنبال بروز رسانی ها و اصلاحات بیشتری در ابر خودرو ساخت خود است.
هنسی در گفتگو با خبرگزاری تاپ گیر، اعلام کرد که قطعا هنسی ونوم در سال 2019 به بازار نخواهد آمد و باید منتظر عرضه این خودرو در سال 2020 باشیم. هنسی ونوم قرار است یک تگزاسی اصیل با موتور احتراق داخلی باشد که در دوران رشد ابر خودروهای الکتریکی، روندی متفاوت را در پیش گرفته است. نخستین نمونه از این خودرو، در ژوئن 2019 یا خردادماه 98 ساخته خواهد شد و تا پایان سپتامبر یا مهر 98، هنسی ونوم تحت آزمون های مختلف، از جمله دست یابی به سرعت 311 مایل بر ساعت قرار خواهد گرفت. مشخصات فنی این خودرو، در سال 2020 به صورت کامل منتشر خواهد شد. البته هنوز تاریخ دقیق عرضه مشخص نیست و ممکن است عرضه این خودرو به دلیل اعمال تغییرات، به تاخیر افتد. از هنسی ونوم، تنها 24 دستگاه ساخته خواهد شد که تمامی آنها به فروش رسیده اند و به نسبت برابر 12 به 12، بین خریداران آمریکایی و خریدارانی از سایر جهان تقسیم شده اند. قیمت هنسی ونوم، یک میلیون و ششصد هزار دلار است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران