سوپر اسپرت انگلیسی با تیونینگ آمریکایی؛ عملکرد عجیب مکلارن 600LT هنسی

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
هنسی مکلارن 600LT را در حدی ارتقا داده که می تواند از نظر توانایی حرکتی و قدرت موتور به خوبی با خودروهای بزرگ بازار مانند بوگاتی ویرون رقابت کند. هنسی در این پروژه‌ ی جدید که بر خلاف دیگر پروژه های این شرکت روی یک خودروی اروپایی انجام شده است قدرت مکلارن 600LT را تا بیش از 1000 اسب بخار افزایش داده است.
جان هنسی موسس و مدیر این کمپانی در این مورد گفته است که 600LT هنسی این توانایی را دارد تا با پرچمدار خودروهای مکلارن یعنی مدل اسپیدتیل 1036 اسب بخاری رقابت کند. هنسی حتی ادعا کرده است که در شتاب گیری از سرعت 0 تا 240 کیلومتر بر ساعت، محصول این شرکت می تواند اسپیدتیل را شکست دهد.

مکلارن 600LT

مکلارن 600LT

جان هنسی در ابتدا قصدی برای تیونینگ مکلارن 600LT نداشت و این سوپراسپرت را در کنار یک فورد GT جدید خریداری کرده بود تا از آنها برای مقایسه و تست سوپراسپرت جدید هنسی یعنی ونوم F5 استفاده کند اما پس از رانندگی با مکلارن به این نتیجه رسید که این خودرو توانایی خوبی برای تیونینگ دارد و به همین منظور سه پکیج تیونینگ را برای افزایش قدرت مکلارن ارایه کرد.

مکلارن 600LT

مکلارن 600LT

بسته ی تیونینگ نخست هنسی قدرت موتور 600LT را تا 708 اسب بخار افزایش می دهد و این خودرو را قادر می سازد تا شتاب صفر تا صد 2.6 ثانیه را ثبت کند. در بسته ی دوم قدرت موتور به 805 اسب بخار افزایش و شتاب صفر تا صد کیلومتر به 2.4 ثانیه می رسد و در نهایت نیز بسته‌ ی آخر را با قدرت 1001 اسب بخار و شتاب 2.1 ثانیه داریم. مکلارن 600LT با قدرت 1001 اسب بخاری خود می تواند در 9.6 ثانیه مسافت یک چهارم مایل را با حداکثر سرعت 251 کیلومتر بر ساعت طی کند.

مکلارن 600LT

مکلارن 600LT

هنسی برای دستیابی به این سطح از توانایی و قدرت اقدام به پروگرام دوباره‌ ی ECU، تقویت توربوها و هدرزها، استفاده از فیلتر هوای اسپرت، سیستم اگزوز جدید و تقویت اینترکولر کرده است. در انتها نیز برای انتقال قدرت مجموعه‌ ی گیربکس نیز تقویت شده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران