همزمان با 47 میلیونی شدن پراید؛ نصب ترمز اضطراری خودکار در 40 کشور الزامی شد

چهل کشور جهان به رهبری اتحادیه اروپا و ژاپن خواهان آن شدند که در سال آینده میلادی خودروهای مسافری و تجاری سبک جدید به سیستم ترمز اضطراری خودکار مجهز شوند. سه کشور آمریکا، چین و هند که از بازارهای مهم خودرویی دنیا محسوب می شوند در این گفتگوها شرکت نکردند. این سه کشور دلیل عدم شرکت در این گفتگوها را اولویت داشتن قوانین ملی به قوانین دیگر اعلام کردند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از پدال، آمار فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در سال 2016 میلادی در اتحادیه اروپا 9 هزار و 500 نفر بوده که 38 درصد از مرگ و میر جاده‌ای را به خود اختصاص داده است. در محیط‌های شهری 50 درصد رانندگان و 40 درصد عابران پیاده تلفات داشته‌اند. حال با تجهیز خودروهای جدید به سیستم ترمز اضطراری خودکار AEB می توان تا حد بالایی ایمنی جاده‌ای را بهبود و از تلفات ناشی از تصادفات کاست.

نصب ترمز اضطراری خودکار در 40 کشور الزامی شد

نصب ترمز اضطراری خودکار در 40 کشور الزامی شد


بر اساس نتایج بدست آمده از بررسی‌های یوروانکاپ و انکاپ استرالیا، سیستم ترمز AEB باعث کاهش 38 درصدی تصادفات در سرعت‌های پایین می‌شود. همچنین کمیسیون اروپا پیش‌بینی کرده با استفاده از این سیستم ترمز جان بیش از هزار نفر در سال حفظ خواهد شد. بر اساس قوانین یاد شده فقط خودروهایی که از این به بعد تولید شوند می‌توانند از این سیستم ترمز استفاده کنند و خودروهای کنونی نیازی به نصب سیستم ترمز AEB ندارند. همچنین بر اساس این قوانین استانداردی هماهنگ برای استفاده از سیستم ترمز اضطراری خودکار در سرعت‌های پایین بویژه 60 کیلومتر درساعت و پایین‌تر ایجاد خواهد شد.
این قوانین در مرحله پیش‌نویس بوده و پس از تصویب نهایی ابتدا در ژاپن و از ابتدای سال 2020 در اتحادیه اروپا اجرایی می‌شود. همچنین از سال 2022 استفاده از سیستم ترمز AEB برای تمامی خودروهای سواری و تجاری سبک اجباری خواهد شد.
دولت آمریکا نیز به منظور استفاده از این سیستم ترمز توافقنامه‌ای با 20 خودروساز امضا کرده و قرار است که از سپتامبر 2022 تمامی خودروهای جدید با این سیستم ترمز به بازار عرضه شوند. تا کنون 4 برند خودروسازی مرسدس، تویوتا، ولوو و تسلا نیمی از خودروهای تولیدی خود را با این سیستم ترمز به بازار عرضه کرده‌اند. همچنین در سال 2019 میلادی 28 درصد از خودروهای بازار آمریکا از این سیستم ترمز استفاده کرده و 36 درصد نیز از این سیستم ترمز به عنوان آپشن سود می‌برند.

نظرات
 
 
 
Moein 1397/11/30
خاک بر سر مسئولان این مملکت
اون زمان که میگفتن خودروها داخلیه سازیه کجا رفت؟
اون حرفای دروغین که خودرو گرون نمیشه چی شد؟
اون مزخرفات که گردن دلال مینداختن، حالا بزرگترین دلال شدند، چی بود؟
تاسف..تاسف..به مملکت دروغ اندر چپاول
شاهین 1397/11/30
فقط خواستم بگم افرین نویسنده عجب تیتری زده.یعنی که ما کجا هسیم اونا کجا هسن
امین 1397/11/30
هه فک کن رو پراید ترمز اضطراری بزارن😏
امیر 1397/12/1
فک کن رو پراید ترمز اضطراری بزارن ، یهو خودش ترمز میگیره ، کمربندت عمل نمیکنه میمیری :DDDDD
Arian SH 1397/12/2
فقط میتونم بگم حقمونه حقمووونه. این تیتر 2 روز پیشه: «فروش کمتر از 2 ساعت تمامی محصولات ایران خودرو و سایپا»
جای هیچ بحثی نمی‌مونه!!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران