پرفروش ترین خودروهای الکتریکی در جهان، بایک چینی در میان برترین ها

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در بین مشتریان بخصوص اروپایی‌ها، اتومبیل‌های الکتریکی کم کم دارند جای خود را پیدا می‌کنند و آمار فروششان هم بیانگر این است که مردم در این چند سال اخیر با رشد قابل توجه سیستم‌های الکتریکی و باتری‌های ذخیره سازی، نگرشی بهتر نسبت به خودروهای الکتریکی پیدا کرده‌اند. اما بالاتر از کشورهای اروپایی، قاره آسیا و کشور چین دیده می‌شود که به سرعت در حال پیشرفت بوده و محصولات الکتریکی آن در جدول بیشترین فروش سالیانه دیده می‌شوند، تا جایی که خودروی الکتریکی چینی "بایک سری EC" موفق شده خود را تنها با تکیه بر بزرگ ترین بازار فروش خودروهای الکتریکی در جهان یعنی کشور چین، در بین پرفروش ترین خودروهای الکتریکی جهان قرار دهد.
باتوجه به جدیدترین آمار منتشر شده از فروش وسایل نقلیه الکتریکی و همچنین پلاگین هیبریدی در جهان، در سال 2018 میلادی می توان خودروی "تسلا مدل 3" را به عنوان پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی در جهان با ثبت عدد قابل توجه 146 هزار و 310 دستگاه دانست و بعد از آن خودروی چینی "بایک سری EC" با آمار فروش 90 هزار و 640 دستگاه در جایگاه دوم قرار می گیرد تا جدیدترین و پرفروش‌ترین محصول تمام الکتریکی شرکت خودروسازی نیسان یعنی "نیسان لیف" با آمار فروش 81 هزار و 140 دستگاه در سال 2018 میلادی را پشت سر بگذارد که جزییات بیشتر آن به شرح زیر است.

پرفروش ترین خودروهای الکتریکی به تفکیک سال

پرفروش ترین خودروهای الکتریکی به تفکیک سال


اگر در مجموع فروش خودروهای تمام الکتریکی و پلاگین هیبریدی را در نظر بگیریم، نیسان لیف به دلیل قدمت بالای خود و همچنین پیشگام در توسعه وسایل نقلیه الکتریکی توانسته مجموع فروش 363 هزار و 940 دستگاهی در این چند سال فعالیت خود بدست آورد و با اختلاف در جایگاه نخست قرار گیرد و بعد از آن خودروی "تسلا مدل S" خواهد بود که مجموع فروش آن تا سال 2018 میلادی به رقم قابل توجه 243 هزار و 200 دستگاه رسیده است. اما در جایگاه سوم خودروی "بایک سری EC" دیده می شود که با وجود آغاز فعالیت خود در اواخر سال 2016 میلادی و همچنین تبدیل شدن به پرفروش‌ترین خودروی الکتریکی جهان در سال 2017 میلادی و در نبود نسل جدید نیسان لیف و تسلا مدل 3، موفق شده مجموع فروش 172 هزار و 850 دستگاهی در مدت زمان تنها 2 ساله داشته باشد که جزییات بیشتر آن در جدول زیر آمده است.

مجموع فروش خودروهای الکتریکی از ابتدای معرفی برند

مجموع فروش خودروهای الکتریکی از ابتدای معرفی برند

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران