جنسیس G90 لیموزین، پاسخ شجاعانه کره ای ها به یکه تازی میباخ

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بدون شک زمانی که صحبت از خودروهای لوکس بازار باشد، محصولات رولزرویس در کانون توجهات خواهند بود و اگر تمامی جوانب یک خودروی لوکس در نظر گرفته شود، انتخاب مشتریان باید خودروی فوق لوکس "مرسدس میباخ" باشد که به نوعی در کلاس خود یکه تازی می‌کند، اما در سال‌های اخیر شرکت خودروسازی "جنسیس" با یک ادعای بزرگ برای تولید ماشین های لوکس و رقابت با بزرگان صنعت خودروسازی وارد میدان شده و توانسته عملکرد مطلوبی در این زمینه داشته باشد، اما این خودروساز کره‌ای پای خود را فراتر گذاشته و با طراحی و معرفی "جنسیس G90 لیموزین" با بدنه کشیده‌تر، ادعای رقابت با "مرسدس میباخ" را مطرح کرده است.
شرکت خودروسازی جنسیس فروش G90 لیموزین با قیمت پایه 138 هزار دلار را تایید کرده است و این درحالیست که نسخه‌های استاندارد جنسیس G90 با همان موتوری که بر روی نسخه کشیده‌تر لیموزین مورد استفاده قرار خواهد گرفت، بهای 105 هزار دلاری پرداخت خواهند کرد و این یعنی افزایش پرداخت 33 هزار دلاری برای داشتن جنسیس G90 با طول بیشتر و یکسری امکانات رفاهی بیشتر که در مقایسه با مرسدس میباخ حدودا 200 هزار دلاری در نسخه فول آپشن ارزش پرداخت را دارد.

جنسیس G90 لیموزین

جنسیس G90 لیموزین


قوای محرکه لیموزین لوکس جنسیس از همان موتوری 5 لیتری هشت سیلندر تامین خواهد شد که بر روی نسخه های استاندارد جنسیس G90 هم مورد استفاده قرار گرفته است، اما این نسخه تنها با همین پیشرانه عرضه شده و مشتریان امکان انتخاب موتورهای 3.8 لیتری شش سیلندر و همچنین موتور 3.3 لیتری توربوشارژر شش سیلندر نسخه‌های استاندارد را نخواهند داشت و دلیل آن هم منطقی خواهد بود، تولید بیشترین قدرت برای حرکت دادن بزرگ‌ترین محصول لوکس جنسیس.
همانطور که گفتیم، در بخش فنی جنسیس G90 لیموزین که حالا طول کلی 5945 میلی متر و فاصله بین دو محور بسیار خوب 3450 میلی متری دارد، از موتور هشت سیلندر 5 لیتری استفاده شده است که خروجی قدرت آن به 420 اسب بخار می‌رسد. این نیرو توسط یک جعبه دنده اتوماتیک 8 سرعته دریافت شده و به سمت چرخ‌های محرک اتومبیل ارسال می‌شود که توسط رینگ‌های منحصربه فرد 19 اینچی با یک طراحی خاص حمایت می‌شوند.

نظرات
 
 
 
Alireza 1397/12/9
رییس بنز اگه بشنوه فکر کنم اسعفا بده 😑😑
اخه جنسیس حریف میباخ میشه؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران