جواهر مرسدس بنز در ژنو معرفی شد؛ ورژن رودستر از AMG GT R

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
یکی از خودروهایی که در نمایشگاه ژنو امسال توانست توجه زیادی را به خود جلب کند محصول جدید مرسدس AMG یعنی مدل رودستر AMG GT R بود. رونمایی این خودرو خبر بسیاری خوبی برای طرفداران خودروهای رودستر بود چون AMG توانسته مدل سقف باز GT R را با همان توانایی‌ های حرکتی مدل کوپه تولید کند.
درست همانند رودستر های جدید مکلارن که به اندازه ی مدل های سقف دار سریع هستند این مدل AMG GT R نیز دارای شتابی یکسان با مدل کوپه است و مس تواند در 3.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد و این در حالی است که مدل رودستر دارای وزن بیشتری است. در خصوص حداکثر سرعت نیز این مدل رودستر تنها 1 کیلومتر بر ساعت سرعت کمتری دارد و حداکثر سرعت آن 317 کیلومتر بر ساعت است.

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس AMG GT R رودستر

قلب تپنده ی این خودرو را یک موتور 4 لیتری V8 تویین توربو با قدرت 577 اسب بخار و گشتاور 700 نیوتون متر تشکیل می دهد که این اعداد نیز با مدل کوپه یکی هستند. گیربکس دوبل کلاچ این مدل اما دارای ضریب دنده یک متفاوتی است تا شتاب آن افزایش پیدا کند.

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس AMG GT R رودستر نیز همانند مدل کوپه به سیستم جدید چهارچرخ فرمان پذیر مرسدس مجهز شده است. این سیستم در سرعت زیر 100 کیلومتر بر ساعت چرخ های عقب را خلاف جهت چرخ های جلو می چرخاند و با افزایش سرعت زاویه ی چرخش چرخ های جلو و عقب یکی می شود.

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس AMG GT R رودستر

مرسدس بنز از این مدل 750 دستگاه تولید خواهد کرد و رنگ های مات جدیدی نیز برای آن قابل سفارش هستند. قیمت این خودرو در بازار آمریکا از 159 هزار دلار آغاز خواهد شد. با توجه به این که مرسدس در حال کار روی نسخه ی Black Series از AMG GT است می توان با اطمینان گفت که این مدل رودستر نسخه ی آخر از GT نخواهد بود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران