اولین اطلاعات از نسخه تمام برقی رنو داستر جدید

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
توسعه بسیار خوب وسایل نقلیه تمام الکتریکی در سال های گذشته باعث شده تا تمامی خودروسازان مطرح جهانی به فکر طراحی و ساخت وسایل نقلیه تمام الکتریکی باشند و در این میان تولید کننده اتومبیل‌های ارزان قیمت رومانیایی، یعنی شرکت خودروسازی داچیا هم در تلاش است تا خودروی الکتریکی مختص خود را ارائه کند و تاحدودی به این هدف خود نزدیک شده است، زیرا در روزهای گذشته تصاویری جاسوسی در فضای مجازی و منابع مختلف خبری منتشر شده است که متخصصان شرکت خودروسازی رنو را در حال تست یک نسخه تمام الکتریکی از "داچیا/ رنو داستر" نشان می دهد.
باتوجه به ادعای منابع خبری، تصاویر جاسوسی از "داچیا/ رنو داستر الکتریکی" در یک دریاچه منجمد نزدیک به دایره قطبی بدست آمده و نشان می دهد که تیم خودروهای اسپرت رنو در حال کار بر روی این اتومبیل و آزمایش آن در شرایط سرد محیطی هستند و باتوجه به تصاویر قسمت جلو و عقب اتومبیل، می توانیم شاهد پلتفرم الکتریکی رنو داستر و عدم وجود هیچگونه خروجی اگزوز در عقب باشیم تا الکتریکی بودن این خودرو کاملا تایید شود.

رنو داستر الکتریکی

رنو داستر الکتریکی


نکته قابل توجه که در تصاویر می توان دید، سیستم ترمز اتومبیل خواهد بود که در جلو اتومبیل شاهد نصب سیستم ترمز "برمبو" هستیم و بر روی چرخ های عقب اتومبیل هم می توانیم شاهد نصب سیستم ترمز برند "Alpine" باشیم که بعید می دانیم بر روی نسخه نهایی اتومبیل شاهد نصب چنین سیستم ترمزی باشیم، البته اگر شرکت خودروسازی رنو قصد طراحی و ساخت یک نسخه اسپرت از شاسی بلند داستر را داشته باشد و در تصاویر هم شاهد تست یک نسخه 2 درب از خودروی داستر هستیم.
در پایان لازم به ذکر است که شرکت خودروسازی داچیا سال های قبل در رابطه با وسایل نقلیه الکتریکی خود صحبت کرده بود و حالا با انتشار اولین تصاویر جاسوسی از داچیا داستر، می توانیم به تحقق این هدف از سوی داچیا و همچنین شرکت خودروسازی رنو امیدوار باشیم، اما به نظر می رسد که این پروژه در مدت زمان کوتاهی دنبال شده و هنوز مراحل اولیه توسعه خود را پشت سر می‌گذارد تا در نهایت برای عرضه در دهه آینده میلادی آماده شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران