سقوط سنگین تولید خودروی کشور در سال 2018

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
در جدیدترین آمار منتشر شده از سوی سازمان بین ‌المللی تولید کنندگان وسایل نقلیه موتوری موسوم به OICA در خصوص میزان تولید اتومبیل توسط شرکت های خودروساز داخلی، به این موضوع اشاره شده است که میزان تولید اتومبیل توسط خودروسازان داخلی در سال گذشته نسبت به سال 2017 میلادی با کاهش 40 درصدی همراه بوده و به میزان 1 میلیون و 342 هزار دستگاه، کاهش تولید نسبت به سال 2017 میلادی تجربه کرده است تا شاهد بیشترین سقوط تولید اتومبیل در قرن بیست و یکم برای ایران باشیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، به این موضوع اشاره شده است که شرکت خودروسازی رنو در سال 2017 میلادی یک قرارداد 150میلیون دلاری برای تولید 150هزار خودرو در سال با شرکای داخلی خود امضا کرده است تا این قرارداد بزرگ ‌ترین معامله اتومبیل خارجی در ایران لقب گیرد، اما با اعلام تحریم صنعت خودروسازی و بازگشت مجدد تحریم های بین المللی باوجود پایبندی ایران به تعهدات خود، مدیرعامل رنو اعلام کرد که از قرارداد خود صرف‌ نظر کرده و تابع تحریم های جدید ایالات متحده آمریکا برعلیه کشور ایران خواهد بود. با این وجود ماه گذشته اعلام شد که این معامله هنوز به طور قطعی فسخ نشده و شرکت خودروسازی رنو قصد دارد به ایران بازگردد و فعالیت خود را در کشور ادامه دهد.
در ادامه موضوع بالا فرشاد مقیمی، معاون وزیر صمت ماه گذشته اعلام کرد که یک مکانیزم جدید برای شرکت فرانسوی رنو طراحی شده است که به موجب آن، با وجود تحریم‌های ایالات متحده آمریکا امکان تولید محصولات رنو در کشور وجود دارد و رنو قادر به ادامه فعالیت خود خواهد بود، خبری که هنوز شرکت خودروسازی رنو واکنشی به آن نداشته است.

تولید خودروی کشور در سال 2018 سقوط 40 درصدی تجربه کرد

تولید خودروی کشور در سال 2018 سقوط 40 درصدی تجربه کرد

نظرات
 
 
 
بهنام 1398/1/25
به امید پروردگار توی سال 98 آنچان به زمین گرم بخورن که تا زمانی که اسرافیل در صور بدمه نتونن از زمین بلند بشن. آمین یا رب العالمین

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران