آغاز یک دوران تازه در مسابقات رالی؛ برگزاری فصل آینده داکار در عربستان

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
برای حدود 10 سالی می شود که مسابقات رالی‌ داکار به دلیل مشکلاتی که در قاره آفریقا و برای کشورهای حاضر در این قاره بوجود آمده است، در قاره آمریکای جنوبی برگزار شده و تحت عنوان رالی داکار سری 40 شناخته می شود و همیشه یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیزترین رالی داکار در جهان بوده است که به رسم عادت همیشگی، شروع آن از تاریخ 6 ژانویه و پایان آن در روز 20 ژانویه بوده است که در مجموع 14 مرحله و مسافت حدودا 5000 کیلومتری داشته و سخت ترین مسیرهای آن در سه کشور "پرو"، "بولیوی" و "آرژانتین" خواهد بود.
حال گویا دوران مسابقات در قاره آمریکای جنوبی به پایان رسیده است و در سال 2020 میلادی سری مسابقات رالی داکار هزارن کیلومتر دورتر و در شبه جزیره "عربستان سعودی" برگزار خواهد شد تا این مسابقات به ریشه آفریقایی خود نزدیک تر باشد، هرچند هیچ رقابتی در قاره آفریقا برگزار نخواهد شد.

فصل آینده رالی داکار به شبه جزیره عربستان می رود

فصل آینده رالی داکار به شبه جزیره عربستان می رود


سازمان ورزش های آسیایی و همچنین برگزار کننده مسابقات رالی داکار در جدیدترین بیانیه مشترک خود اعلام کرده‌اند که پس از 30 سال مسابقه در قاره آفریقا و کشف زیبایی های تمام عیار آن و همچنین 10 سال مسابقه در آمریکای جنوبی و لذت بردن از چشم اندازهای دیدنی و ماجراجویی های بزرگ در این قاره، نوبت به یک تحول بزرگ رسیده است تا بار دیگر به ریشه های آفریقایی مسابقات رالی داکار و صحرا نوردی برگردیم، به همین دلیل فصل 2020 مسابقات رالی داکار در شبه جزیره عربستان سعودی برگزار خواهد شد تا برای اولین بار شاهد مسابقه و رقابت رانندگان داکار با موتورسیکلت، ماشین و کامیون های قدرتمند و سریعشان باشیم که جزییات بیشتر آن در آینده منتشر خواهد شد.
در پایان چیزی که مشخص است، سرمایه گذاری بزرگ عربستان سعودی برای راه اندازی مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری در کشور خود است تا بتواند سیاست های بسته و رویکردهای قبلی خود را اصلاح کند و علاوه بر رالی داکار در این کشور، سال گذشته صحبت از برگزاری مسابقات فرمول E در عربستان و امضای قرارداد همکاری با فدراسیون اتومبیلرانی FIA شده بود تا یکی از مسابقات آن را به کشور عربستان سعودی اختصاص دهند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران