قیمت قطعات یدکی خودرو باز هم گران شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بنا به گفته سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو، انواع قطعات یدکی خودروهای داخلی و وارداتی طی یک هفته گذشته تا 10 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده اند که عاملی اصلی این افزایش قیمت، بالا رفتن نرخ دلار است.
به نقل از تسنیم، مهدی کاظمی در این خصوص توضیح داد که در اسفند ماه سال گذشته شاهد بودیم که قیمت لوازم یدکی پس از مدت ها نوسان سرانجام به ثبات رسیده بود که البته طی هفته های اخیر با بالا و پایین رفتن مجدد قیمت ارز، بهای انواع قطعات و لوازم یدکی خودروهای داخلی و وارداتی نیز افزایش جدیدی را تجربه کرده است.
سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو ضمن اشاره به این موضوع که در صورت افزایش مجدد نرخ ارز باز هم شاهد افزایش قیمت انواع قطعات و لوازم یدکی ها خواهیم بود افزود که دولت برای ثابت نگه داشتن و مدیریت بازار قطعات یدکی باید مشکلات واردکنندگان این قطعات را رفع کرده و به تولیدکنندگان داخلی نیز در تامین مواد اولیه کمک کند.
وی در انتها در خصوص مشکلات تولیدکنندگان داخلی قطعات یدکی توضیح داد که در حال حاضر تامین مواد اولیه برای این دسته از فعالان صنف قطعات یدکی بسیار دشوار بوده و آن ها مجبور اند که گاها تا چندین برابر قیمت های پیشین را برای تامین مواد مورد نیاز خود پرداخت کنند که همین امر بر قیمت تمام شده قطعات یدکی تاثیر گذار است.
نظرات