نگاهی به بی ‌ام‌ و سری ۱ جدید، تصاویر و مشخصات کامل

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
بی ‌ام‌ و درحال ورود سری ۱ خودش به نسل سوم در حال بازسازی اساسی آن است و تصاویر لو رفته از این خودرو همین قضیه را نشان می‌دهند. تصاویر جدید طراحی جلو و عقب خودرو را نشان می‌دهند، که نکته‌ قابل توجه جلوپنجره‌ آن است، که شباهت زیادی با سواری سری ۳ این کمپانی دارد.
ساختار فولادی پرقدرت این خودرو قبلا در بی ‌ام ‌و X1 و نسل دوم مینی کانتری‌من دیده شده بود. تغییر به خودروی محورجلو در کمپانی بی ‌ام ‌و ۱۵ سال پس از سری ۱ اصلی که سال ۲۰۰۴ عرضه شده بود رخ می‌دهد.
پلتفرم این خودرو علاوه بر پشتیبانی از موتورهای بنزینی و دیزلی و پیشرانه‌ی جدید هیبرید بنزینی- الکتریکی، برای تطبیق با رانندگی کاملا الکتریکی طراحی شده است. بنابراین مثل بی ‌ام‌ و X3 و بی ‌ام‌ و سری ۴ که بعدا عرضه خواهد شد، یک مدل الکتریکی نیز می‌توان براساس آن ساخت، که جایگزین غیرمستقیمی برای بی ‌ام‌ و i3 کنونی خواهد بود.
البته مدل M130iX اسپرت وارد خط تولید خواهد شد، که موتور ۴سیلندر ۲ لیتری توربوشارژ با ۳۰۲ اسب‌بخار، چهار چرخ محرک و طراحی سیستم تعلیق منحصر بفردی در اختیار دارد.
این قویترین مدل از سری ۱ هنگام عرضه خواهد بود، با وجود اینکه قدرتش ۳۳ اسب‌بخار کمتر از M140i است. آن سیستم نامگذاری برای مدل‌های ۶سیلندر رزرو شده، بنابراین تمرکز کارایی بهتر روی سری ۲ با محور عقب قرار خواهد گرفت.
بی ‌ام‌ و سری ۱

بی ‌ام‌ و سری ۱

اولین مدل بنزینی به نسخه‌ جدیدی از موتور ۱.۵ لیتری ۳سیلندر فشرده‌ی بی ‌ام‌ و با ۱۳۸ اسب‌بخار مجهز شده است. همچنین سه نوع از مدل‌های ۴سیلندر وجود دارند، که هر کدام موتور ۲ لیتری با شرایط مختلف را در اختیار دارند. مدل 120i با ۱۸۷ اسب‌بخار، مدل125i با ۲۲۱ اسب‌بخار و مدل 130i با ۲۶۱ اسب‌بخار.
مدل‌های دیزلی موتور ۲ لیتری ۴سیلندر با ۱۴۸ اسب‌بخار در 118d، با ۱۸۷ اسب‌بخار در 120d و ۲۲۸ اسب‌بخار در M135dX قدرت ارایه می دهند.
تصاویر اولیه نشان می‌دهند طراحی موتور متقاطع و محور جلو بودن خودرو به طراحان اجازه داده کاپوت کوچکتری برای آن در نظر بگیرند. این به همراه فاصله‌ بیشتر دومحور و افزایش فاصله‌ بین دوچرخ، باعث شده این هاچ‌بک فضای داخلی طولانی‌تر، دهانه‌ درهای بزرگتر و جایگاه سرنشینان بهتری داشته باشد.
مدل هیبرید بنزینی الکتریکی بی ‌ام‌ و اگرچه قرار نیست تا سال ۲۰۲۰ عرضه شود، اما قرار است موتور بنزینی ۱.۵ لیتری ۳سیلندر با ۱۳۸ اسب‌بخار و یک موتور الکتریکی با ۸۷ اسب‌بخار داشته باشد. ترکیب آن‌ها باعث ایجاد ۲۲۵ اسب‌بخار خواهد شد،‌ و یک باتری ۱۱.۶ کیلووات ساعتی که برای طی مسافت ۸۰ کیلومتری کافی خواهد بود.
نظرات
 
 
 
حرف حساب 1398/2/13
پراید مدل نود و هشتم آرزوست تو حرف از bmw میزنی !!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران