چین صادرات خودروی دست دوم را آزاد کرد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
وزارت بازرگانی چین به منظور توسعه فروش داخلی و گسترش فعالیت و تجارت در حوزه خودرو در این کشور، صادرات خودروهای دست دوم و کار کرده را در 10 استان این کشور از جمله پکن، شانگهای، گوانگ دونگ آزاد کرد.
به نقل از فارس، این برای نخستین بار است که از دهه 1990 تاکنون صادرات خودروهای دست دوم در چین آزاد می شود. این اقدام به دلیل رشد منفی فروش خودرو در این کشور در طی سال های اخیر انجام شده است. از دیگر اقدامات پکن برای مبارزه با این رشد منفی، کاهش مالیات مربوط به خرید خودرو می باشد.
در بیانیه منتشر شده از جانب وزارت بازرگانی چین بیان شده است که این وزارتخانه به زودی شرکت‌های دارای مجوز صادرات خودروهای دست دوم را معرفی کرده و همچنین خواستار تست این خودروها از لحاظ امنیت و کیفیت پیش از صادرات آنهاست.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران