تولید تندر-90 پارس‌خودرو و تندر پلاس ایران‌خودرو متوقف شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس آمار های منتشر شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید خودرو در نخستین ماه سال جدید نسبت به ماه مشابه سال گذشته افت قابل توجهی داشته و خودروهایی مانند تندر-90 پارس‌خودرو، تندر-90 اتومات ایران‌خودرو، برلیانس و آریو سایپا نیز با توقف تولید مواجه شده اند.
با توجه به این روند نزولی و در نظر گرفتن کاهش 85 درصدی تولید محصولات خانواده رنو در ایران و رسیدن تیراژ تولید محصولات این خانواده در فروردین ماه به عدد 717 دستگاه، به‌نظر می‌رسد تولید محصولات رنو در کشور تا چندی دیگر به طور کامل متوقف خواهد شد.
به نقل از دنیای اقتصاد، فروردین ماه سال گذشته سه خودرو ساز بزرگ کشور یعنی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو موفق موفق به تولید 68 هزار و 978 دستگاه خودرو شده اند که این آمار در سال جاری با کاهش 42 درصدی به عدد 40 هزار و 413 دستگاه رسیده است. همچنین تیراژ ماهانه خودروسازان طی اولین ماه امسال و در مقایسه با اسفند سال گذشته نیز روندی نزولی داشته است.
علاوه بر تعطیلات نوروزی، مشکلاتی نظیر تامین قطعات خودرو از داخل و خارج کشور قطعا در این کاهش تولید موثر بوده است. هرچند احتمالا آمار تولید خودروسازان مطابق روال هر ساله در اردیبهشت ماه بیشتر از فروردین ماه خواهد بود اما نباید چالش تامین قطعات را دست کم گرفت.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران