پیشنهاد واردات خودروهای دست دوم عملی نیست

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
چندی پیش بود حمید بعیدی‌نژاد سفیر کشورمان در انگلستان در راستای مدیریت بازار خودرو و پایین کشیدن قیمت ها پیشنهادی مبنی بر واردات خودروهای دست دوم مطرح کرد.
به نقل از ایلنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن رد کردن این پیشنهاد عنوان کرد که با کدام منابع ارزی این کار باید صورت گیرد؟
رضا رحمانی توضیح داد که برای مدیریت بازار خودرو کشورمان و پایین کشیدن قیمت ها باید تولید خودرو افزایش پیدا کند و واردات خودروهای دست دوم آن ها هم با ارزی که در تامین آن مشکل است عمل معقولانه ای نیست.
وی در خصوص عدم ترخیص تعدادی از کانتینر‌های جامانده در گمرک نیز گفت این عدم ترخیص دلایل خاصی داشته دارد. مشکلات ارزی و حقوقی از جمله دلایل این موضوع بوده که تا حدودی نیز برطرف شده و روند ترخیص این کانتینر‌ها تسهیل شده است.
نظرات
 
 
 
Bijan 1398/2/23
وزیر جان تو خوبی فقط هوا بده...!!
بازم منتظر باش فرغون سازهای عزیز با افزایش تولید مشکل بازار و حل کنن
  • mehdi 1398/2/25
    معلومه که شما اینکار رو نمیکنید. تا ایران خودرو و سایپا انحصاری باشن و قیمت ها رو 5 برابر کنن.ماشین هم تحویل ندن تا مردمی که نیاز به ماشین دارن گرونتر تهیه کنن.
Hossein 1398/2/23
خائن ها رو بشناسید مردم...
سردار 1398/2/23
واقعا یعنی انقدر حقیریم که ماشین کار کرده کشورهای دیگه رو سوار شیم؟
یعنی یک ماه بی ماشین نمیتونید زندگی کنید؟
حاضرید وزیر و اتاق فکر دولت انقدر خارو ذلیلتون کنن؟
نویشد 1398/2/23
چرا اینقدر منت میزارید سر مردم؟ هر کاری میکنید وظیفتونه.
واردات خودرو چه دست دوم چه صفر کیلومتر باید از انحصار بیرون بیاد. راهش واردات شناسنامه ایه. هر کس بتونه ماشینی رو که میخواد به شرط پاس کردن استانداردها وارد کنه. حالا میخواد کارکرده باشه چه صفر.
نگران منابع ارزیش هم نباش. مردم خودشون میدونن چیکار کنن. 40 ساله دولت کاری نمیکنه و همش مردم کار میکنن.
تو دایه مهربون تر از مادر نشو.
محمد 1398/2/24
بله دیگه. نتیجه حمایت های امثال شما باعث پر رویی لگن سازهای داخلی و چاپیدن و فشار هرچه بیشتر مردم توسط این زالوها شده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران