خرید و فروش خودرو در بازار به صفر رسید

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در روزهای اخیر جنب و جوشی در بازار خودرو دیده نمی شود و خرید و فروش خودرو به صفر رسیده است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران، سعید موتمنی توضیح داد که بهترین راه برای کاهش التهابات بازار و کنترل قیمت افزایش عرضه است. اگر عرضه خودرو بالا رود اختلاف قیمت کارخانه و بازار خودروها کمتر شده و نوسان در بازار به حداقل می رسد.
در حال حاضر مشکلاتی همچون کمبود قطعات و نبود نقدینگی سبب شده که خودروسازان با کاهش تولید و در نتیجه کاهش عرضه مواجه شوند.
به گفته موتمنی کمبود عرضه خودرو سبب شده که حجم تقاضا افزایش یابد و در این حالت کنترل و مدیریت درست بازار امکان پذیر نخواهد بود.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در زمینه کاهش قیمت ها در بازار نیز توضیح داد که هرچند حذف درج آگهی های قیمت دار در سایت های فروش خودرو سبب شد که قیمت ها روند کاهشی به خود بگیرند اما به دلیل نبود خریدار واقعی ممکن است قیمت‌ها دچار نوسان شود.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/2/24
نه تو رو خدا با این قیمت های کذایی و شرایطی که برای مردم درست شده توقع دارین خرید و فروش هم بشه
احمد 1398/2/24
خرید و فروش به صفر رسید چون دلال ها ترجیح میدن یک ماه دیگه گرون تر بفروشن!(دلیلش رو دقیقا یک ماه بعد خواهم گفت).
قیمت ها رو از سایت ها حذف کردن حالا تو بازه قیمتی یک خودرو اختلاف زیادی وجود داره چون هیچ عدد معیاری برای قیمت نیست و هرکس قیمت دلخواه خودش رو میده!
بارها ثابت شده که در بازار خودروی ما قیمت یک خودرو براساس قیمت تمام شده تولید نیست! بلکه قیمت ها به شکل حباب های واقعی با هر خبر سیاسی یا نوسان ارز بالا میرن! و این اصلا ربطی به قیمت تمام شده یک خودرو ندارد!!!
کارخونه به جای اینکه بگه قیمت تمام شده برای ساخت خودرو در این شرایط چقدره ، میاد به قیمت حبابی بازار (که حاصل عدم تولید کافی کارخونه ها هست) اشاره میکنه و میگه قیمت (((حاشیه بازار)))!!!
شما بگید وقتی کارخونه به بدترین و غیرتخصصی ترین حالت ممکن قیمت میده انتظار دارید بازار سامان دهی بشود؟؟؟
وقتی کارخونه خودش رو به ناتوانی در تولید زده و درحالی که سالیانه کلی هزینه های غیرضروری هم داره آیا این وضع بازار رو میشه سامان دهی کرد؟؟؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران