اسپرت دیفرانسیل جلو در برابر اسپرت دیفرانسیل عقب + فیلم

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
گاهی رقابت های درگی می بینیم که دو خودرو همخوانی چندانی به یکدیگر ندارند و امروز نیز یکی از همین درگ ها را داریم. دو خودروی این رقابت هوندا سیویک Type-R و بی ام و M2 هستند. این دو خودرو گرچه به طور مستقیم رقیب یکدیگر نیستند ولی از جهاتی توانایی های آنها با یکدیگر همخوانی دارد.
هوندا سیویک Type-R سریع ترین خودروی دیفرانسیل جلوی بازار است و سریع ترین زمان را در بین خودروهای محور جلو در نوربرگ رینگ با 7 دقیقه و 43.8 ثانیه به ثبت رسانده است. هوندا حتی توانسته 10 خودروی اسپرت را که بیشتر آنها دیفرانسیل جلو نبودند را نیز در نوربرگ رینگ شکست دهد و جالب است بی ام و M2 نیز با زمان 7 دقیقه و 52.36 ثانیه جزو لیست شکست خورده ها از Type-R است.

هوندا سیویک Type-R

هوندا سیویک Type-R

اما اینجا نوربرگ رینگ نیست و یک رقابت درگ داریم و اینجا مزایای M2 می تواند در برابر رقیب ژاپنی به کمکش بیاید. هوندا سیویک Type-R به یک موتور 2 لیتری توربو 4 سیلندر به قدرت 316 اسب بخار مجهز است. البته در نسخه ی بازار آمریکا قدرت این خودرو 306 اسب بخار است. در سمت دیگر بی ام و M2 با موتور 3 لیتری 6 سیلندر قدرتمند خود به نام S55B30T0 قرار دارد. موتور تویین توربوی این مدل می تواند 405 اسب بخار قدرت تولید کند. تا اینجای کار و با در نظر گرفتن انتقال نیرو به محور عقب می توان انتظار داشت که ماجرا به نفع بی ام و است ولی هوندا نیز حدود 250 کیلوگرم وزن کمتری دارد و این رقابت را جذاب تر می کند. در انتها از نتیجه چیزی نمی گوییم و بهتر است خودتان ویدیو را ببینید.

برچسب ها:
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران