قیمت لاشه سمند تاکسی تعیین شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور با اشاره به طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده اعلام کرد که از بهمن ماه سال 94 این موضوع به صورت یک طرح ملی و با مشارکت دستگاه‌های مختلف آغاز شده است. در حال حاضر ۱۵۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در کشور وجود دارد که این عدد تا پایان سال به ۱۹۲ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت و نیاز است که حدود 10 هزار تاکسی در سال جاری نوسازی شود که دلیل اصلی این تعداد پایین نوسازی تاکسی های فرسوده در سال جاری می تواند مشکلات پیش آمده در حوزه تولید خودرو و عدم تحقق تعهدات خودروسازان برای تحویل تاکسی های جدید باشد.
مرتضی ضامنی در صحبت های خود اضافه کرد: امسال خوشبختانه روند نوسازی ناوگان تاکسیرانی اندکی بهبود پیدا کرده است و براساس انعقاد قرارداد و تفاهم نامه ایجاد شده با شرکت ایران خودرو، قرار است که در سال جاری حدود 10 هزار خودروی فرسوده نوسازی شود. هرچند پیش بینی شده بود که در طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی حدود 90 هزار دستگاه تاکسی فرسوده کنار گذاشته شود، اما باتوجه به مشکلات بوجود آمده در چرخه تولید خودروهای داخلی و توقف روند نوسازی در سال گذشته، باعث شد تا با انباشت تاکسی های فرسوده روبرو شده و اکنون تعداد تاکسی های فرسوده این سازمان به عدد قابل توجه 150 هزار دستگاه افزایش پیدا کند و تا پایان سال جاری این تعداد به 192 هزار دستگاه و در صورت ادامه داشتن این روند، تا سال 1400 به عدد قابل توجه 243 هزار دستگاه تاکسی فرسوده خواهیم رسید.
مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور در خصوص قیمت لاشه تاکسی های فرسوده اعلام کرد که پیش از این قیمت لاشه اتومبیل معادل 5 میلیون تومان بوده است و در شرایط فعلی قیمت لاشه خودروهای تاکسی حدود 7 میلیون تومان خواهد بود و اگر 40 میلیون تومان تسهیلات برای نوسازی ناوگان در نظر گرفته شود، رانندگان متقاضی نوسازی اتومبیل خود نیاز دارند تا برای خودروی پژو معادل 20 میلیون تومان و همچنین برای سمند هزینه 30 میلیون تومانی پرداخت کنند و اگر کسی امکان نوسازی اتومبیل خود به صورت نقدی را داشته باشد، بدون معطلی می تواند در این طرح شرکت کند.
نظرات
 
 
 
حسین 1398/3/11
باید 405 با موتور 1800 از چرخه تاکسیرانی حذف شود!
حتی اگر گاز سوز باشد!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران