مشکلات سیاسی فرانسه، ادغام فیات کرایسلر با رنو را منتفی کرد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
بزرگ ترین خبری که در هفته گذشته مربوط به صنعت خودروسازی منتشر شد، بی شک اعلام آمادگی گروه خودروسازی فیات کرایسلر برای ادغام و شروع همکاری جدید با شرکت خودروسازی رنو بود که در این بین گروه خودروسازی فیات کرایسلر پیش قدم شده و با ارسال درخواست خود به خودروساز فرانسوی رنو، پیشنهاد به همکاری و ادغام 50/50 داده بود، اما گویا این پیشنهاد دوام چندانی نداشته و در روز گذشته اعلام شد که به دلایلی مشخص، ادغام 2 کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر و همچنین شرکت خودروسازی رنو تا اطلاع ثانوی منتفی شده است.
منابع خبری مدعی هستند که مشکلات سیاسی کشور فرانسه و اعتراضات اخیر این کشور که چند ماهی می شود گیربان گیر دولت فرانسه شده است، علت اصلی این اتفاق و عدم ادغام دو کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر و شرکت خودروسازی رنو بوده است، هرچند به طور مستقیم به اعتراضات سیاسی در کشور فرانسه برای عدم ادغام این دو خودروساز اشاره نشده است و تنها مشکلات سیاسی داخلی کشور فرانسه علت اصلی این اتفاق گزارش شده است، اما دلیلی محکم تر از اعتراضات داخلی فرانسه برای عدم شکل گیری اتحاد میان رنو فرانسه و همچنین کمپانی فیات کرایسلر وجود ندارد.

ادغام فیات کرایسلر با رنو منتفی شد

ادغام فیات کرایسلر با رنو منتفی شد


در این گزارش آمده است که فروپاشی ناگهانی اتحاد از سوی شرکت خودروسازی "فیات کرایسلر" بوده است، زیرا رنو در گزارش خود می گوید که اعضای هیئت مدیره این کمپانی خودروسازی به بررسی پیشنهاد فیات کرایسلر ادامه داده و علاقه مند به ایجاد همکاری مشترک بوده است، اما در مقابل این شرکت فیات کرایسلر بوده است که پیشنهاد خود را مبنی بر همکاری لغو کرده است.
البته این برای اولین بار نیست که خبری مبنی بر ادغام کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر با یکی از خودروسازان بزرگ جهانی مطرح می شود و به طور مثال در سال های اخیر ادغام این خودروساز با شرکت های چینی مطرح شده و یا حتی پیش از این شاهد انتشار خبری مبنی بر شراکت و ادغام کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر با شرکت خودروسازی هیوندای بوده ایم، اما تا به امروز چنین اتفاقی رخ نداده و کمپانی خودروسازی فیات کرایسلر هنوز موفق به پیدا کردن یک زوج جدید برای ادامه فعالیت خود نشده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران