دفاع از جلوپنجره جدید بی ام و سری 7

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
از زمان معرفی نسل جدید بی ام و سری 7 به همراه جلوپنجره کلیوی نسبتا بزرگ آن، انتقادات بسیاری به سبک طراحی این شرکت باوارایایی وارد شد و حتی کاربران در فضای مجازی، آن را دستمایه طنز و شوخی قرار دادند. حال آدریان ون هویدونک، طراح ارشد شرکت بی ام و، به دفاع از جلوپنجره نسل جدید بی ام و سری 7 پرداخته و سبک طراحی آن را باطراوات و جدید می داند. وی در ادامه دفاعیاتش، تمایل مشتریان چینی به چهره جدید را دلیل استفاده از این سبک طراحی عنوان کرد. به گفته او، در جلسه های ارزیابی که پس از عرضه نسل جدید بی ام و سری 7 به بازار انجام شد، مخاطبان به راحتی می توانستند بین سری 5 و سری 7 تمایز قایل شوند، در حالیکه یافتن تفاوت میان این دو سری در نسل قبلی، چندان آسان نبوده است. از سوی دیگر، مخاطبان به نسل جدید بی ام و سری 7 را بسیار بیشتر از نسل قبلی علاقه پیدا کرده اند.
بی ام و سری 7

بی ام و سری 7

ون هویدونک در جریان مصاحبه اش با خبرگزاری موتورینگ، اظهار کرد: من و تیم طراحی متوجه شوکه شدن مخاطبان پس از مشاهده نسل جدید بی ام و سری 7 شده ایم، و منتظر روانه شدن انتقادات به سمت خودمان بوده ایم، با این حال، نمی توان همه را راضی نگه داشت و نمی توان سبکی از طراحی را ایجاد کرد که تمامی مخاطبان، آن را بپذیرند. هویدونک اعتقاد دارد که انتقادات و مخالفت ها، به عنوان چاشنی کار طراح محسوب می شوند و به خصوص در مورد اروپایی ها، که طراحی های ظریف تر را دوست دارند، انتقادات شدیدتر بوده است. در عین حال، مشتریان چینی به خوبی با سبک جدید طراحی جلوپنجره بی ام و کنار آمده اند.
احتمالا نسل جدید بی ام و سری 7 ، آخرین نسلی از این سدان لوکس و بزرگ بی ام و خواهد بود که با موتور حجیم V12 مجهز به توربو دوقلو با حجم 6.6 لیتر و قدرت 592 اسب بخار عرضه می شود و به واسطه سختگیری های زیست محیطی، ممکن است حتی در نسل بعدی، از پیشرانه V8 نیز خبری نباشد. شایعات در مورد نسل آتی خودروهای بی ام و، به استفاده از ترکیب موتورهای چهار یا شش سیلندر خطی و موتور الکتریکی اشاره دارند.
نظرات
 
 
 
Alireza 1398/4/7
خب عزیز من میخوای کاری کنی که سری ۵ با ۷ قابل تشخیص بشه طراحی رو عوض کن نه که جلو پنجره رو بزرگ کنی بشه مثل خوک!!!
الان بنز طراحی s500 رو تغییر داد و چراغ ها رو مقداری کوچیک کرد و حالتشون عوض کرد کسی انتقاد کرد؟ نه
واقعا نا امید کنندست جلو پنجره بی ام و سری ۷ جدید.
آئودی A8 هم همین طور واقعا جلو پنحره خیلی بزرگی داره
  • Navid 1398/4/8
    عزیزم شما نمی پسندی دلیل نمیشه بد باشه و لطفا نظر خودتو به همه تعمیم نده، برعکس نظر شما بسیار زیبا شده و این جلو پنجره بزرگ باعث ابهت و وقار بیشتر این ماشین فوق لوکس شده
  • Alireza 1398/4/8
    Navid
    هنوز دارم دنبال بخشی از نظرم میگردم که به همه تعمیمش داده باشم!!! میخوای دفاع کنی درست دفاع کن
asad 1398/4/7
زده خراب کرده جلو پنجره رو الان اومده جمع کنه ماجرا رو یجور همین جلو پنجره روی بی ام و ایکس 7 هم گذاشتن ولی خوب اون ارتفاعش و سایزش بیشتره باز قابل تحمله. ولی روی سری هفت واقعا بد شده من خودم طراحی قبلیش رو ترجیح میدم
ASAD 1398/4/7
قبلا میگفتن جلو پنجره کلیوی. فکر کنم این دیگه کلیه های هالک باشه !
مهران 1398/4/8
باید بگم جلو پنجره بزرگ برای بی ام و سری 7 یک جهش مثبت در طراحی بحساب میاد
در واقع خیلیا زا روی عکس میگن جلوپنجره بد شده اما فیلم بررسی سری 7 رو که بینن میبینن طراحی هوشمندانه بوده
و علاوه بر اون آیرودینامیک ماشین هم بهبود پیدا کرده
پوریا 1398/4/8
واقعا هنوز وقتش نرسیده دوربین دنده عقبو مثل سری 6 مخفی کنید ؟ طراح محترم بهتره برای ماشین لوکس موارد پیش پا افتاده توی چشم نباشه :))
احسان 1398/4/8
همونطور که خودش اشاره کرده این سبک طراحی عجیب بیشتر برای خوشامد بازار پر اهمیت چین انجام شده و خود اروپایی ها هم طراحی اغراق آمیز رو نمیپسندن...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران