سازمان حمایت: اگر مبلغ اضافه ای از خریداران تیوولی گرفته شده باشد، عودت داده می‌شود

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
پس از مدت‌ها تعلل و حاشیه‌ سازی، بالاخره خودروهای انبار شده در گمرک،مجوز ترخیص گرفتند تا به دست مشتریان خود برسند. با این وجود، اعلام قیمت تمام شده خودروهای ترخیص شده، به معضلی جدید برای مشتریان و شرکت‌های واردکننده تبدیل شده و به خصوص در مورد خودروهای وارداتی پرطرفدار، نظیر سانگ یانگ تیوولی، این مساله حادتر است. اعلام قیمت 380 میلیون تومانی برای این محصول از سوی رامک خودرو، موجب اعتراض بسیاری از خریداران شد و پس از پیگیری‌های خبرگزاری ایسنا، شرکت واردکننده اعلام کرد که قیمت 380 میلیونی سانگ یانگ تیوولی ، علی الحساب بوده و مبلغ اضافه به مشتریان بازگشت داده خواهد شد. این موضوع از طریق سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، که مسئولیت نظارت بر عملکرد شرکت‌های واردکننده خودرو و تولیدکنندگان را برعهده دارد، پیگیری شد و این سازمان در اطلاعیه ای که در سایت خود منتشر کرده، اعلام نمود که مبلغ اضافی خریداران سانگ یانگ تیوولی به آنها بازگشت داده شده است.
این اطلاعیه توسط وحید منایی، عضو هیأت مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شد و متن آن به این شرح است: به استناد ماده ۸ آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو قیمت اعلام شده توسط شرکت رامک‌خودرو به صورت علی‌الحساب و در قالب قرارداد الحاقی به منظور تسریع در پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری و همچنین هزینه‌های اعلام شده توسط بانک عامل مرتبط با مابه‌التفاوت نرخ ارز دریافتی تا نرخ حواله ارز در سامانه سنا به خریداران اعلام شد تا در این راستا و به‌منظور جلوگیری از متروکه شدن خودروهای شرکت در مدت زمان محدود موجود تا پایان مهلت مصوبه مربوط (۱۶/۴/۱۳۹۸) خودروها ترخیص و تحویل خریداران شود. این سازمان نیز پس از پیگیری‌های انجام شده، مستندات مرتبط با خودروهای ترخیص شده شرکت را جهت احصاء هزینه‌های مربوطه اخذ کرده و در دفتر بررسی قیمت این سازمان در حال رسیدگی است که پس از محاسبه، مراتب به شرکت اعلام و شرکت مکلف است مبالغ اضافی دریافتی را به خریداران مسترد کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران