نخستین شاسی بلند فراری باید قویتر از لامبورگینی اوروس باشد

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
فراری پس از مدتها، محافظه کاری را کنار گذاشت و روند توسعه یک شاسی بلند، به نام فراری Purosangue را آغاز نمود که این خودرو در سال 2022 به بازار می‌آید. عرضه یک شاسی بلند برای فراری که عمده تمرکزش از ابتدا بر ساخت خودروهای اسپرت و سوپراسپرت بوده، حرکت تکان دهنده‌ای است که نشان می‌دهد حتی خاص‌ترین برندهای بازار نیز مجبور به پیروی از خواست مشتریان و روند کلی بازار هستند. موفقیت خودروهایی همچون بنتلی بنتایگا ، لامبورگینی اوروس و رولزرویس کالینان، فراری را به تکاپو واداشت تا از این بازار پررونق عقب نماند، هرچند بازهم این برند تمایل به خاص بودن دارد و خودرو خود را SUV نمی‌داند، بلکه تمایل دارد آن را SAD بنامد.
فراری پوروسانگوئه، که در ایتالیایی به معنای باتجربه و اصیل است، یک شاسی بلند موتورجلو با قابلیت پیمایش بین قاره‌ای است که متعلقات مشترکی با دیگر مدل‌های فراری خواهد داشت. اگرچه مدل‌های بین قاره‌ای یا GT فراری، به طور سنتی از موتورهای 12 سیلندر قدرت می‌گیرند، انتظار می‌رود فراری پوروسانگوئه از یک پیشرانه کوچکتر، احتمالا یک V8 و مجهز به توربوشارژر استفاده کند و یک موتور الکتریکی نیز در کنارآن، تشکیل یک سیستم هیبریدی را بدهد. ما می‌دانیم که فراری به طور پیش‌فرض، دیفرانسیل عقب است، پس موتور الکتریکی وظیفه به حرکت درآوردن محور جلو را برعهده خواهد داشت. باتوجه به آنکه لامبورگینی اوروس 641 اسب بخار قدرت تولید می‌کند، فراری باید برای به چالش کشیدن رقیب خود، قدرت بیشتری را در شاسی بلند خود بگنجاند.
فراری همواره قیمت‌گذاری متفاوتی را بر محصولات خود اعمال می‌کند و به طور معمول، محصولاتش از رقبا گران‌تر هستند. عرضه یک شاسی بلند که با تقاضای امروز بازار مطابقت دارد، باعث خواهد شد که سیل پول به سمت این شرکت سرازیر شود و پس از آن، مدلهای شاسی بلند بیشتری را از این شرکت شاهد باشیم. فراری پوروسانگوئه در سال 2022 به بازار عرضه خواهد شد و قیمت تقریبی آن، 350 هزار دلار خواهد بود.
نظرات
 
 
 
Nader 1398/4/21
puro به معنیه خالص و sangue به معنیه خون هست. purosangue در لغت به معنی نژادخالص و در برخی موارد با افراد با تجربه و فوق حرفه ای می گن. از اسمش مشخصه قراره یک فراری تمام عیار تولید بشه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران