صدور بیمه نامه خودروهای سایپا متوقف شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس قانون، خودروهای صفر کیلومتر برای فروش و خروج از کارخانه باید دارای بیمه نامه شخص ثالث باشند و نیروی انتظامی اجازه پلاک گذاری خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث را نمی دهد.
به نقل از تسنیم، خودروسازان با وجود آن که حق بیمه را از مردم دریافت می‌کنند اما ظاهرا ارقام مذکور را بسیار دیر هنگام به حساب شرکت های بیمه واریز کرده و همین موضوع سبب شده که در سال‌های اخیر بدهی خودروسازان به شرکت های بیمه بابت صدور بیمه نامه های شخص ثالث خودروهای صفر کیلومتر افزایش یابد.
همین امر عاملی شده تا صدور بیمه نامه شخص ثالث از سوی شرکت های بیمه برای خودروسازان متوقف و یا با کندی انجام شود.
گزارش ها نشان می دهد که با وجود افزایش قابل توجه بدهی شرکت سایپا در خصوص بیمه نامه های خودروهای صفر کیلومتر، بیمه مرکزی تصمیم گرفته است که برای تعیین تکلیف این بدهی ها صدور بیمه نامه شخص ثالث را برای خودروهای آماده تحویل این شرکت متوقف کند.
البته ساعاتی پس از انتشار این خبر غلامرضا سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی در واکنش به آن عنوان کرد که قرار است سایپا در یک بازه زمانی کوتاه مدت نسبت به پرداخت مطالبات اقدام کند و شرکت‌های بیمه نیز باید نسبت به صدور بیمه نامه شخص ثالث خودروهای سایپا اقدام نمایند.
به این ترتیب به نظر می رسد این تهدید کارساز بوده و شرکت سایپا تصمیم به تغییر رویه خود گرفته است.
نظرات
 
 
 
BABI 1398/4/26
جالبه، سازمان های دولتی هم با همدیگه نمیسازن.....

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران