سفر گردشگران عراقی با خودروی شخصی به منطقه آزاد اروند امکان پذیر شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته‌های معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند از این پس گردشگران عراقی می توانند با خودروی شخصی خود به محدوده منطقه آزاد اروند ورود پیدا کنند. البته این موضوع مستلزم طی کردن ضوابط گمرکی در مرز شلمچه است.
به نقل از ایرنا؛ قدرت الله طمیمیان در این رابطه توضیح داد که ورود گردشگران عراقی با خودروی شخصی خود به منطقه آزاد اروند و تردد در محدوده شهرستان های آبادان و خرمشهر می تواند توسعه گردشگری و اقتصادی را با خود به همراه داشته باشد. تنها در خرداد ماه سال جاری ۱۲۰ هزار مسافر و گردشگر عراقی به منطقه آزاد اروند وارد شده و موجب رونق بازار شهرهای آبادان و خرمشهر شده اند.
وی در ادامه عنوان کرد که منطقه آزاد اروند پرجمعیت‌ترین منطقه آزاد کشور بوده و دارای پتانسیل های فراوانی در حوزه تجاری، بازرگانی، گردشگری و ترانزیت است. این منطقه از جذابیت های بالایی به خصوص برای گردشگران عراقی برخوردار بوده و به خصوص در سال های اخیر مقصد بسیاری از عراقیان بوده است.
نظرات
 
 
 
sina 1398/5/2
بیان بنزین بزنن برن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران