آفرود سواری در جنگل‌ها ممنوع

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عباسعلی نوبخت معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری درباره آفرود سواری در جنگل‌ها اظهار داشت: سازمان جنگل‌ها با آفرود سواری در جنگل و بی نظمی موجود برخورد می‌کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از سازمان جنگل‌ها، وی ادامه داد: در حال حاضر در مرحله توقف بهره‌برداری از جنگل‌های شمال هستیم و از پایان سال ۹۶ بهره‌برداری از جنگل به صورت کلی متوقف شده است و جنگل در حال زادآوری و رویش بوده و برای جلوگیری از آسیب دوباره به جنگل‌ها با هر نوع بی نظمی و تخریب برخورد می‌کند.
وی در ادامه افزود: مدیران مناطق چهارگانه شمال به دلیل آسیب وارده به جنگل حساسیت ویژه‌ای بر روی آفرود سواری در جنگل‌ها دارند و هر نهاد یا کانونی که اتومبیل رانی در جنگل راه بیاندازد، متخلف بوده و برای وی پرونده تخلف صادر خواهد شد.
وی در ادامه در واکنش به ثبت نام آفرود سواری در جنگل‌های هیرکانی در فضای مجازی بعد از ثبت جهانی این جنگل‌ها، گفت: بعد از ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی مسئولیت ما سنگین تر شده و باید مراقبت بیشتری از این جنگل‌ها داشته باشیم.
وی در پایان تصریح کرد: اقدام کانون جهانگردی و اتومبیل رانی در داخل جنگل‌های هیرکانی به علت آسیب به تجدید حیات جنگل، از بین بردن زایش و رویش گونه‌های گیاهی و جنگلی و کوبیدگی خاک خلاف بوده و یگان حفاظت منابع طبیعی کشور با هرگونه بی نظمی و آسیب به جنگل‌ها با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
نظرات
 
 
 
سپهر 1398/5/15
با همین فرمون چند وقت دیگه میگن تو ایران نفس کشیدن بعلت مصرف هوا توسط افراد ممنوعه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران