بودجه بندی جدید رنو برای داچیا با توجه به قوانین محیط زیستی اروپا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
قوانین محیط زیستی اروپا، سال به سال سختگیرانه تر می‌شوند و خودروسازان اروپایی نیز به دنبال همگام کردن خودروهایشان با این قوانین هستند. به تازگی در پاریس، رنو جشنی را برای معرفی برنامه آینده نگرانه زیرمجموعه رومانیایی خود، یعنی داچیا برگزار کرده است. رنو بودجه بندی تازه‌ای را برای داچیا در نظر گرفته و مطابق آن، تمرکز این برند بر خودروهای پاک و سبز خواهد بود. مصرف سوخت بسیار پایین و عملکرد مقرون به صرفه خودروهای داچیا، نظیر داچیا داستر، موجب شده که بسیاری از خریداران خودرو در قاره سبز، این برند تازه وارد رومانیایی را به برندهای باسابقه اروپایی و آمریکایی، نظیر فورد و فولکس واگن ترجیح دهند. داچیا داستر در حال حاضر دومین خودرو ارزان قیمت در اروپا محسوب می‌شود و مقام اول نیز در اختیار رنو کپچر است.
مهم‌ترین مساله در حال حاضر، تطبیق خطوط تولید دو شرکت رنو و داچیا است. مطابق تحقیقات صورت گرفته سازمان بازرسی اروپا در سال 2018، خط محصول داچیا بیشترین میزان تطبیق را با استانداردهای محیط زیستی اروپایی 2021 داشته است. رنو اکنون به دنبال بازنگری عمیق در مدل‌های محصولات خود، برای دستیابی به این استانداردهاست. تمایل شدید مصرف کنندگان اروپایی به خودروهای دوست‌دار محیط زیست، فروش رنو را در سال‌های اخیر کاهش داده و به همین منظور، این شرکت پیش‌بینی سودآوری خود در سال 2019 را مجددا مورد بازبینی قرار داده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که اتحاد رنو نیسان در وضعیت آشفته‌ای به سر می‌برد و رنو به شدت در حال تلاش برای حفظ یکپارچگی خود با نیسان است. در این شرایط، افزایش سودآوری زیرمجموعه داچیا، می‌تواند بهترین استراتژی برای حفظ سودآوری رنو باشد. در حال حاضر، خودروهای رنو از سطح فناوری بالاتری برخوردار هستند و میزان انتشار کربن دی اکسید توسط آنها، کمتر از خودروهای برند داچیا است.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران