انتشار تصاویر رادیکال HiPhi 1 ، رقیب جدید تسلا مدل ایکس در راه است

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
همگام شدن روند الکتریکی شدن خودروها و تمایل خریداران به سمت شاسی بلندهای ترکیبی، موجب شده که خودروسازان پیشرو جهانی به سمت توسعه شاسی بلندهای برقی حرکت کنند. مهم‌ترین و شناخته شده ترین خودرو در این سگمنت، تسلا مدل ایکس است که چندسال گذشته را بدون حضور رقیب خاصی سپری کرد. اما اکنون رقبا به آرامی از راه می‌رسند و قصد به چالش کشیدن این شاسی بلند آمریکایی را دارند. یکی از جدی ترین محصولات بازار در آینده، شاسی بلند رادیکال است که یک خودرو ترکیبی برقی با قابلیت پیمایش مسیر 400 کیلومتری می‌باشد.
رادیکال توسط استارت آپ Human Horizons طراحی شده و الگوگیری آن از تسلا مدل ایکس، به خصوص در نمای بیرونی و سبک باز شدن درها، موسوم به درهای فالکون، کاملا مشخص است. با این وجود، تمامی درهای خودرو رو به بالا باز نمی‌شوند و درهای عقبی، شبیه به مدل‌های رولزرویس باز و بسته می‌شوند. رادیکال HiPhi 1 به تعداد زیادی سنسور مجهز است و صاحب اولین معماری انسان گرا در جهان یا HOA است که همانند ذهن انسان، در هر موقعیت راه حل‌های متفاوتی را ایجاد کرده و با استفاده از اصل یادگیری، تجربیات خود را به مرور زمان افزایش می‌دهد و انتخاب‌های منطقی تری می‌کند. برای تامین انرژی رادیکال HiPhi 1 ، از یک باتری 96 کیلووات ساعتی استفاده شده که می‌تواند به این خودرو، بردی 400 کیلومتری اعطا کند. البته این رقم توسط تست این خودرو با چرخه NEDC بدست آمده که روندی منسوخ محسوب می‌شود، و چندان قابل اتکا نیست. با این وجود، شتاب این شاسی بلند الکتریکی نسبتا قابل توجه بوده و رادیکال می‌تواند در 3.9 ثانیه، از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. این خودرو در یک کارخانه قدیمی کیا موتورز در چین، که اخیرا به شرکت سازنده واگذار شده، ساخته می‌شود و تنها مشتریان چینی قابلیت خرید آن را خواهند داشت.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران