معطلی ۶ هزار خودرو در گمرک

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو درباره ترخیص خودروهای وارداتی اظهار داشت: در تلاش هستیم تا مصوبه هیات دولت در مورد ترخیص خودروها از گمرک را تمدید کنیم، اما تا کنون به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم. در نهایت باید تمام این خودروها از گمرک خارج شوند، اما فرآیند دولت غیر قابل پیش‌بینی است. در حال حاضر شرکت‌ها و مردم دچار مشکلاتی شده‌اند و ضرر می‌دهند و راهی جز ترخیص این خودروها وجود ندارد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، وی ادامه داد: خودروها مانده در گمرک نکات قضایی دارند و در صورت لزوم از مراجع قضایی موضوع را پیگیری خواهیم کرد. اکنون حدود ۶ هزار خودرو در گمرک مانده و ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه نیز ترخیص شده است.
کاهش قیمت خودروهای وارداتی در بازار
مهدی دادفر درباره قیمت خودروهای وارداتی در بازار گفت: از زمان ترخیص ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو، قیمت وارداتی‌ها در بازار کاهش یافته است. البته قیمت دلار نیز کاهش داشته و آرامش در بازار وجود دارد. در کل قیمت خودروهای وارداتی در بازار هیجانی نیست و به قیمت‌های واقعی نزدیک است. در صورتی که مابقی خودروها ترخیص شوند دوباره بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در ادامه درباره دریافت مابه‌التفاوت از مشتریان گفت: مابه‌التفاوتی که از مشتریان در زمان تحویل اخذ می‌شود بر اساس نرخ ارز در سامانه سنا است. نرخ ارز در سامانه با کاهش قیمت در بازار کاهش می‌باید. البته ما از روز اول از دریافت مابه‌التفاوت از مشتریان معترض بودیم و این تفکر وجود داشت که قیمت‌ها روزانه بالا می‌رود.
وی در پایان بیان داشت: بهتر بود یک عدد به صورت ثابت برای دریافت از مشتریان اعلام می‌شد. در حال حاضر برخی مشتریان با نرخ دلار ۹ هزار تومان، برخی با ۱۱ هزار و تعدادی دیگر با دلار ۱۲ هزار تومانی خودروهای خود را دریافت و تسویه‌حساب کرده‌اند.
نظرات
 
 
 
Alireza barooti 1398/5/26
البته به این نکته هم باید توجه کرد که ترخیص یا دپو شدن خودرو ها در گمرکات کشور تاثیر چندانی بر قیمت خودرو ندارد و در صورت ترخیص هم تنها مشتری این خودروها دلالان و نمایشگاه داران هستند تا بازار و قیمت رو به طور مصنوعی گرم نگه دارند ، علت اصلی کاهش قیمتها در تمام حوضه ها(مسکن،خودرو،ارز و . . .) بیشتر متاثر از کاهش تقاضا است!!!! که در صورت استمرار این موضوع، قیمت در تمام حوضه ها (خصوصاً خودرو ) تا چندین ماه آینده همچنان نزولی خواهد بود .
فرشاد 1398/7/9
البته ترخیص تعداد بیشتری خودرو بر قیمت تاثیر دارد چون با تعداد بیشتر فروشنده دیگر انحصاری نیست و خودرویی مثل
لکسوس rx200 که باید 1.4 میلیارد فروخته شود الان 2.2 قیمت دارد با عرضه بیشتر قیمت کاهش می یابد یا خودروهای دیگر همینطور واگر خودروهای بالای 2500 ترخیص شود دیگر بنز S کلاس 2.5 میلیاردی با قیمت 5.5 فروخته نمیشود.
باربد 1398/7/23
دوستانی که نظر ارسال کردید باید بدانید تمام این بگیر وببند ها برای استفاده رانتی افراد نزدیک به کابینه است که ماشینهایشان را به دو برابر قیمت بفروشند والا هیچ توجیه دیگر ندارد انقدر سوراخ جهت خروج ارز از کشور است که
مثلا یک میلیارد دلار ارز جهت واردات خودرو در ان ناچیز است امیدوارم نظر بنده هم چاپ شود.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران