غلظت گوگرد بنزین در تهران سه برابر حد مجاز

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
نمونه برداری های صورت گرفته از سوخت بنزین در تهران نشان می دهد که غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها - شامل بنزین سوپر و معمولی- سه برابر حد مجاز است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، نتایج حاصل از نمونه برداری صورت گرفته از سوخت بنزین در شهر تهران حاکی از آن است که غلظت گوگرد در کلیه نمونه ها - شامل بنزین سوپر و معمولی - بالاتر از حد مجاز بوده است و میانگین آن در سوخت بنزین در بهار 190 و در تابستان 166 بخش بر میلیون بود که از حد مجاز یورو 4 بالاتر است. در این نتایج در فصل تابستان اندکی کاهش مشاهده می شود.
بر اساس استاندارد یورو 4 عدد اکتان مناسب 95 تعیین شده که رعایت آن باعث بهسوزی خودرو، مصرف سوخت کمتر، توان بالاتر موتور و در نتیجه تولید آلودگی کمتر است.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/6/30
هر دم از این باغ بری می رسد ، مردمم که آدم نیستن
mohammad_binesh 1398/6/30
سلام.تو خوزستان خو بدتره اینه.من اومدم تهران ماشین تو هر صد کیلومتر 11 لیتر بود تو اهواز مصرفم تو هر 100 کیلومتر 15 لیتره.با اینکه باید تو خوزستان کمتر باشه.چون فشار هوا بیشتره تو خوزستان و باید مصرفم کمتر باشه.وضعیت خوزستان بدتره
zak2012 1398/6/31
مردم هم که آدم نیستن گوگرد استنشاق میکنن ، واقعا خجالت آوره

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران