آیا سمند و تیبا تولیدشان متوقف می شود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
شهریور سال جاری بود که رضا رحمانی وزیر صمت خبر از توقف خط تولید پراید و پژو 405 داد و گفت که این دو خودرو با انجام برنامه ریزی های انجام شده از خط تولید خارج و خودروهای جدید و باکیفیت جایگزین انها می شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، محمدرضا نجفی منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی درباره توقف خط تولید خودروهای پراید و پژو 405 تا پایان سال جاری گفت: پراید و پژو 405 بیش از 30 سال از عمر تولیدشان می گذرد و در جوامع توسعه یافته صنعتی یک خودرو بیش از 10 سال تولید نمی شود و خط تولید آنها نیز متوقف می شود.
وی ادامه داد:ما باید همپای جوامع توسعه یافته قدم برداریم و تولید خودروهایی مانند پراید و پژو 405 را متوقف کنیم. وی در ادامه درباره خودروهای احتمالی جایگزین پراید و پژو 405 گفت: خودروهای همچون تیبا، پژو 301 و کوئیک می توانند جایگزین های مناسبی برای پراید و پژو 405 باشند.
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال توقف خط تولید سمند و تیبا، بیان داشت: وضعیت تولید سمند و تیبا با چالش خاصی مواجه نیست و در رده کیفی مناسبی نیز قرار دارند و خط تولید این دو خودرو تا پایان سال متوقف نخواهد شد.
نظرات
 
 
 
Mehr 1398/7/20
به نظرم همین الانشم 405 از تیبا خیلی سره هم زیربند بهتری داره هم شتاب و تو جاده هم تعادلش بهتره
پژو 301 با اون قیمت چه طوری اخه جایگزین 405 هست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران