چه خودرویی جایگزین پژو ۴۰۵ می‌شود؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته‌های رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی خودرو دنا جایگزین خودرو پژو ۴۰۵ خواهد شد و این موضوع از سال آینده عملیاتی می‌شود.
به نقل از گسترش نیوز، محمدرضا نجفی منش در خصوص حذف پراید و پژو ۴۰۵ عنوان کرد: «اصولاً در دنیا یک خودرو بیش از ۵ یا حداکثر ۱۰ سال تولید نمی شوند. این حق مردم است که صاحب خودروهای جدید شوند. این بحث های پیرامون حذف پراید و پژو ۴۰۵ در گذشته در خصوص خارج کردن پیکان از خط تولید نیز وجود داشت.»
باتوجه به گفته های نجفی‌منش، دنا به زودی جایگزین ۴۰۵ خواهد شد. در خصوص پراید نیز پیش از این تیبا به عنوان جایگزین معرفی شده بود.
رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی در خصوص مشخص نمودن قیمت خودروهای پیش فروش شده عنوان کرد: «از آنجا که قیمت مواد مختلف مانند ارز و فولاد ثابت نیست ما نیز نمی‌توانیم نرخ‌های ثابتی را به مشتریان اعلام کنیم. اگر ما قیمت ثابتی داشتیم در آن صورت می‌توانستیم نرخ‌های ثابتی را به مشتریان اعلام کرد.»
وی در انتها توضیح داد: «اکثر افرادی که اقدام به پیش خرید خودرو می کنند به دنبال سود اند. اگر خودرو در موعد مقرر تحویل آن ها شود در بازار آزاد می فروشند و اگر تاخیر به وجود آید سود تاخیر دریافت می کنند.»
نظرات
 
 
 
احسان 1398/7/21
خوب دنا هم که پلتفرمش همون 405 هست! :)
واقعا چقدر صنعت پویایی داریم!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران