شاسی بلند کانورتیبل بی ام و ، رویای برباد رفته باواریا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
شاید باورتان نشود، اما زمانی بی ‌ام‌ و قصد داشت یک شاسی بلند کانورتیبل براساس بی ام و X2 یا بی ام و X4 بسازد تا با رنجروور ایووک کانورتیبل رقابت کند. اگرچه لندروور همچنان در حال فروش این شاسی بلند کانورتیبل لوکس است، بی‌ ام‌ و نقشه‌های خود برای ورود به این بازار را رها کرده است.
سال گذشته رالف ماهلر رئیس برنامه‌ریزی و استراتژی محصولات بی ‌ام‌ و اعلام کرد ساختن یک شاسی بلند کانورتیبل قابل توجیه نیست، چون این بازار خیلی کوچک است. یکی دیگر از مشکلات بی ‌ام ‌و در این زمینه مسائل ایمنی خودرو بود.
چیزی که در این تصویر می‌بینید یک رندر از بی ‌ام ‌و X6‌ با کیت M و بدون سقف است و به نظر جذاب می‌آید. البته این نزدیک‌ترین چیزی است که به شاسی بلند کانورتیبل بی ‌ام ‌و خواهیم دید، چون این خودروساز قصد ندارد آن را بسازد.
اگر سفارش ساخت بی ‌ام ‌و X6M کانورتیبل داده می‌شد، قرار بود از همان موتور ۴ لیتری V8 توئین توربوشارژ سدان بی ام و M5 استفاده کند. این موتور در X6M توان ۶۰۰ اسب بخار و و گشتاور ۷۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند، و نسخه کامپتیشن آن خروجی ۶۱۷ اسب بخار دارد. نسخه کامپتیشن طی ۳.۷ ثانیه از صفر به صد می‌رسد و سرعت نهایی آن ۲۸۵ کیلومتر بر ساعت است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران