مقدار گوگرد سوخت بنزین شهر تهران بالاتر از حد مجاز است

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های سرپرست دفتر پایش فراگیر آلودگی محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست میزان گوگرد سوخت بنزین شهر تهران بالاتر از حد مجاز بوده و در برخی موارد به 160 نیز می رسد.
به نقل از خبرخودرو، زهرا سماعی با اشاره به نمونه‌های گرفته شده از سوخت بنزین جایگاه‌ها در سطح شهر تهران عنوان کرد: آزمایش‌های ما در خصوص بنزین در دو پارامتر شاخص بنزن و آروماتیک و گوگرد انجام می‌شود که بنزن و آروماتیک است بر خلاف سنوات گذشته که بالاتر از حد مجاز بود، به دلیل بهبود در فرآیندهای وزارت نفت و با پیگیری‌های انجام شده از سوی این وزارت و همچنین سازمان‌های نظارتی به حد مجاز رسیده است اما در خصوص گوگرد بنزین، متأسفانه هنوز به زیر 50 نرسیده است.
سرپرست دفتر پایش فراگیر آلودگی محیط زیست تصریح کرد: نمونه‌های گرفته شده از ابتدای سال تاکنون در خصوص بنزین بیشتر بین PPM 50 تا 250 است یعنی غلظت گوگرد بنزین از حد مجاز عدول کرده است اما وزارت نفت هم اقدامات خوبی را در جهت کاهش گوگرد در سوخت نفت گاز که در سنوات گذشته به مراتب بالاتر بوده انجام داده است.
سماعی در پایان درباره نصب فیلتر دوده بر اساس مصوبه دولت در سال 96 خاطرنشان کرد: مرکز کنترل کیفیت هوا پیگیر این موضوع است اما بر اساس آزمایش‌های انجام شده در فروردین ماه سال جاری بر روی کیفیت گوگرد گازوئیل در فروردین ماه به میزان 45 درصد کمتر از 50 پی پی ام بود و گوگرد گازوئیل در حدی نیست که مشکل ایجاد کند در نفت گاز اوضاع بر خلاف تصور بحرانی نیست.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/7/29
بله دیگه جون مردم که ارزش نداره ، صادرات بنزین سوپر رو عشقه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران