کاهش تولید پراید در ماه گذشته و از سرگیری تولید آریو

شرکت خودروسازی سایپا در پایان مهرماه سال جاری اقدام به انتشار گزارش ماهانه تولید و فروش خود کرد. بر اساس این گزارش تولید و فروش خودروی پراید نسبت به شهریورماه سال جاری روند کاهشی داشته است. تولید پراید در مهرماه نسبت به ماه گذشته با افت 27 درصدی روبه رو شده و از 17 هزار 539 دستگاه در شهریورماه به 12 هزار و 762 دستگاه در مهرماه سال جاری رسیده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، طبق این گزارش میزان فروش پراید نیز با کاهش 14 درصدی همراه بوده و از 27 هزار و 669 دستگاه در شهریورماه به 23 هزار و 602 دستگاه در مهرماه سال جاری رسیده است.
از سرگیری تولید آریو
در این گزارش خودروی سراتو با وجود توقف تولید، همچنان به فروش می رسد و در مهرماه امسال 496 دستگاه به فروش رسیده است.
تولید خودروی آریو که در شهریورماه متوقف شده بود، با از سر گیری خطوط تولید این خودرو، 154 دستگاه را تولید و 102 دستگاه را نیز به فروش رسانده است.
مجموع فروش ریالی خودروسازی سایپا نیز در مهرماه با افت 5 درصدی همراه بوده و از نزدیک 1800 میلیارد تومان در شهریورماه به حدود 1700 میلیارد تومان در مهرماه سال جاری رسیده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران