پس از معرفی سایبرتراک، سهام تسلا 7 درصد سقوط کرد!

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
پنجشنبه شب ایلان ماسک در کالیفرنیا از خودروی پیکاپ تمام الکتریکی خود با نام "سایبرتراک" رونمایی کرد و مخاطبانش را با چهره های بُهت زده با جدیدترین ساخته خود آشنا کرد. این خودرو شاید در ظاهر خود یک طراحی ساده و به شدت زاویه داری داشته باشد، اما ویژگی های منحصربه فردی دارد و همچنین در گران ترین نسخه خود از یک سیستم محرک بسیار قدرتمند با عملکردی مشابه خودروهای سوپراسپرت سود می برد، اما متاسفانه مشخصات فنی بسیار خوب خودرو قربانی طراحی ضعیف آن شده است و صحت این موضوع را می توانیم در ارزش سهام این کمپانی خودروساز آمریکایی ببینیم که درست بعد از معرفی خودروی پیکاپ "سایبرتراک" با کاهش تقریبا 7 درصدی مواجه شده است!.
معرفی یک خودروی جدید می تواند ارزش سهام یک شرکت را بسیار بالا ببرد و از طرفی دیگر هم یک خودروی نامناسب می تواند به اعتبار و ارزش یک شرکت لطمه وارد کند. شرکت خودروسازی تسلا هر دو شرایط را درک کرده است و پیش از این با معرفی خودروی سدان "تسلا مدل 3" توانست پیشرفت چشمگیری در ارزش سهام کمپانی خود ایجاد کند، اما در چند روز اخیر شرایط تغییر کرده و شرکت خودروسازی تسلا با معرفی خودروی پیکاپ مورد انتظار خود بعد از مدت ها در کالیفرنیا به همراه یک طراحی عجیب و به شدت ساده و زاویه دار، باعث شده تا ارزش سهام این شرکت حدود 7 درصد کاهش پیدا کند!.

تسلا سایبرتراک

تسلا سایبرتراک


بدون شک همه از معرفی این خودروی پیکاپ غافلگیر شده اند و سوال همگی ما این است که تسلا چطور توانسته چنین خودروی پیکاپ زشتی را تایید کرده و آن را توسعه دهد و برای عرضه به مشتریان خود آماده کند!. در این خصوص فعالان وال استریت هم با نظر ما هم عقیده بوده و معرفی خودروی پیکاپ تسلا سایبرتراک باعث شده ارزش سهام شرکت خودروسازی تسلا نزدیک به 7 درصد سقوط کند و این شرایط می تواند پیامی واضح به تصمیم اشتباه شرکت خودروسازی تسلا برای انتخاب طراحی نامناسب پیکاپ تمام الکتریکی سایبرتراک باشد.
در حالی که تا عرضه این اتومبیل در سال 2021 میلادی زمان زیادی باقی مانده است و تسلا می تواند ارزش سهام خود را بازیابی کند، اما این موضوع می تواند یک نگرانی بزرگ برای کمپانی خودروسازی تسلا باشد و اینکه سرمایه گذاران این شرکت اعتقاد و علاقه ای به توسعه و عرضه این خودروی پیکاپ نامتعارف به مشتریان ندارند، هرچند این خودرو هنوز یک اتومبیل ناشناخته است و این احتمال وجود دارد که از سوی مشتریان به دلیل قیمت اقتصادی و عملکرد فنی بسیار خوب مورد استقبال قرار گیرد.

نظرات
 
 
 
ashkan 1398/9/4
بسیار زشت...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران