کارت سوخت به چه خودروهایی تعلق نمی گیرد؟

سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا درباره تعداد موتورسیکلت و خودروهای فرسوده در کشور اظهار داشت: در حال حاضر در کشور 23 میلیون و 500 هزار خودرو وجود دارد که 536 هزار دستگاه آن بالای 25 سال سن دارند و فرسوده محسوب می شوند. همچنین از 11 میلیون و 500 دستگاه موتورسیکلت نیز 7 میلیون و 200 هزار دستگاه بالای 10 سال و 15 سال سن دارند و البته برخی در پارکینگ ها مانده که فرسوده محسوب می شوند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: بر اساس قانون خودروهای بالای 25 سال و موتورسیکلت های بالای 10 سال فرسوده بوده و کارت سوخت به آنها تعلق نمی گیرد و باید با بنزین نرخ آزاد سوخت گیری کنند. متاسفانه بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها و کامیون ها نیز در سن فرسودگی هستند که باید برای نوسازی آنها اقدام کرد.
سردار هادیانفر در ادامه در مورد تردد خودروهای بدون معاینه فنی گفت: بر اساس ماده 8 قانون هوای پاک هر خودرویی که فاقد معاینه فنی باشد از طریق دوربین و یا به صورت دستی و سیستمی توسط ماموران راهور مبلغ 50 هزار تومان جریمه خواهد شد و رانندگان حتما برای دریافت معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند. البته ما امیدواریم با افزایش قیمت سوخت ترددها کاهش یابد و به دنبال آن از آلودگی هوا نیز کاسته شود، اما تاکنون آمارهای ما از روزهای نخست سهمیه بندی کاهش تردد را نشان نمی دهد.
نظرات
 
 
 
عرفان پیک موتوری 1398/11/24
خیلی نامردیه موتور من مدل ۸۸ هست ده ساله هست نمیشه من تو پیک متوری دارم کار میکنم نمیشه سوخت ازاد بزنم وقعا اینجا ایران به گند کشیده شده
حسن ولی زاده 1399/1/7
آیا برای وسیله نقلیه ای که مفقود شده کارت سوخت تعلق میگیرد ممنون میشم جواب بدین با تشکر.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران