هیوندای سوناتا رکورد سرعت را شکست

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
هیوندای به طور رسمی اعلام کرد که دو رکورد سرعت را شکسته است. این رکورد گیری در بونیول آمریکا انجام شد.
در کلاس خودروهای هیدروژن هیوندای Nexo به حداکثر سرعت 170.85 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کرد. هیوندای نکسو برای رکورد شکنی به یک کیت آیرودینامیکی مجهز شده که شامل سپر جلو و سینی زیر می شود. درون کابین نیز تجهیزات ایمنی مانند رول کیج، صندلی های اسپرت اسپارکو با کمربند ایمنی شش نقطه ای، سیستم اطفا حریق و شیشه های ایمنی هستند.

هیوندای نکسو

هیوندای نکسو

هیوندای سوناتا نیز رکورد سرعت خودروهای هیبریدی بنزینی-برقی را با حداکثر سرعت 265.01 کیلومتر بر ساعت شکست. برای رسیدن به چنین سرعتی، هیوندای تغییرات زیادی را در سوناتا اعمال کرده است. تایرهای این خودرو از نوع گودیر ایگل هستند که روی رینگ های مسابقه ای ویژن رالی 55 قرار گرفته اند. این رینگ های برای اینکه حالتی آیرودینامیکی داشته باشند دارای یک دیسک هستند.

هیوندای سوناتا

هیوندای سوناتا

سیستم تعلیق هیوندای سوناتا نیز ساخت KW بوده و ترمزهای مخصوصی برای متوقف کردن خودرو در سرعت بالا روی این خودرو نصب شده است.
تغییرات فنی نیز شامل نصب نیتروس، سیستم اگزوز سفارشی و نرم افزار جدید موتور هستند. سوناتا در هنگام رکورد شکنی از سوخت مسابقه ای استفاده می کرد.
نظرات
 
 
 
zak2012 1398/9/16
و خاک بر سر ویران خودرو و سایپا

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران