بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید رونمایی شد

بی ام و رسما از مدل پلاگین هیبریدی X2 رونمایی کرد که با کد X2 xDrive =25e وارد بازار می شود. این خودرو در بخش فنی خود با بی ام و X1 xDrive25e که سال پیش رونمایی شده بود یکی است.
بی ام و این مدل را برای کاهش آلایندگی Co2 مدل هایش در بازار اروپا تولید می کند. موتور مورد استفاده در X2 پلاگین هیبریدی یک 4 سیلندر توربوی 1.5 لیتری است که می تواند 123 اسب بخار قدرت و 220 نیوتون متر گشتاور تولید کند. در عقب خودرو نیز یک موتور برقی با قدرت و گشتاور به ترتیب 94 اسب بخار و 165 نیوتون متر قرار دارد. باتری این خودرو نیز لیتیوم یونی بوده و 10 کیلو وات ساعت ظرفیت دارد.

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

مجموع قدرت موتور هیبریدی بی ام و X2 به 217 اسب بخار و گشتاور آن به 385 نیوتون متر می رسد. بی ام و شتاب این مدل را 6.8 ثانیه و حداکثر سرعت آن را نیز 195 کیلومتر بر ساعت اعلام کرده است. در حالت تمام برقی، X2 پلاگین هیبریدی می تواند 57 کیلومتر مسافت را طی کند و توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 135 کیلومتر بر ساعت را هم دارد.

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

شارژ شدن باتری X2 با استفاده از برق معمولی 5 ساعت و با استفاده از سیستم شارژ سریع 3.2 ساعت زمان می برد.
در خصوص مصرف سوخت نیز بی ام و مصرف سوخت این مدل را 1. لیتر در هر 100 کیلومتر اعلام کرده است. آلایندگی این خودرو نیز بسیار کم بوده و در هر کیلومتر تنها 43 گرم گاز دی اکسید کربن انتشار می دهد.

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

بی‌ام‌و X2 پلاگین هیبرید

در این خودرو موتور بنزینی به محور جلو متصل و موتور برقی به محور عقب متصل است و به این ترتیب یک سیستم چهارچرخ محرک جدید داریم که به گفته ی بی ام و دقت بالا و قابلیت حرکتی خوبی دارد.
بی ام و هنوز اعلام نکرده که این خودرو را در بازار آمریکا عرضه می کند یا نه اما با توجه به عدم عرضه ی X1 xDrive25e احتمال عرضه‌ ی X2 پلاگین هیبریدی نیز در آمریکا کم است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران