کسر 2 روز از سهمیه 20 روزه به ازای هر تردد در روزهای آلوده

سردار مهماندار با اعلام طرح جدید پلیس برای کاهش تردد خودرو‌ها در زمان تشدید آلودگی هوا گفت: در شرایط اضطرار فقط کسانی که از سهمیه ۲۰ روز تردد رایگان خود استفاده نکرده اند، می‌توانند، تردد کنند و به ازای هر روز تردد در شرایط اضطرار ۲ تا ۳ روز از سهمیه آن‌ها کسر خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی در ادامه هدف این طرح را کاهش تمایل مردم به استفاده از خودروی شخصی عنوان کرد و گفت: مهمترین هدف ما از این تصمیم در روزهای اضطرار، کاهش تمایل مردم به استفاده از خودروهای شخصی است تا از این طریق قدری از آلودگی هوا کاسته شود.
پیش از این در شرایطی که افزایش آلودگی هوا منجر به تعطیلی مدارس هم شده بود، استانداری تهران پلیس راهور را مکلف به اجرای طرح زوج یا فرد در شرایط اضطرار آلودگی هوا کرده بود. ولی سردار مهماندار در زمان اجرا اعلام کرد در زمان کاهش آلودگی هوا همان طرح ۲۰ روز تردد رایگان، از درب منازل و بدون امکان خرید در صورت اتمام ۲۰ روز اجرا می‌شود.
در نهایت شورای عالی ترافیک برای ایجاد شرایط سختگیرانه‌ تر در زمان آلودگی هوا طرح ۲ روز به ازای یک روز در روز‌های آلوده را تصویب کرد.
نظرات