قیمت سایپا رهام چقدر خواهد بود؟

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

چندی پیش سید جواد اسماعیلی، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا درخلال صحبت های خود پیرامون توقف تولید سایپا 132 و همچنین توقف تولید دو خودروی دیگر خانواده پراید، یعنی پراید 111 و پراید 131 طی چند ماه آینده، به محصولات جدید این شرکت اشاره کرده و در این خصوص اعلام کرد که طی 3 سال آینده، حداقل 8 خودروی جدید به سبد فروش محصولات سایپا اضافه خواهد شد که یکی از آنان خودروی "رهام" به عنوان جدیدترین محصول شرکت خودروسازی سایپا خواهد بود که برنامه ریزی دارند تا در سال آینده به تولید انبوه رسیده و در فاز نخست حدود 12 هزار دستگاه از آن تولید شده و به بازار عرضه شود، اما هنوز مشخص نیست که این خودرو در چه رنج قیمتی به مشتریان عرضه خواهد شد و این موضوع سوالی شد از آقای "محمدرضا نجفی منش"، رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی که باتوجه به شرایط موجود در کشور، یک قیمت تقریبی برای خودروی جدید "سایپا رهام" پیش بینی کرده است.

به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرانجیب، رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی باتوجه به مشکلات عمده قطعه سازان و همچنین قیمت قطعات در این صنعت، اشاره می کند که به دلیل افزایش قیمت تمام شده یک خودرو، پیش بینی می شود که خودروهای جدید با قیمتی حداقل 12 هزار یورو تولید شده و به مشتریان عرضه شود. در همین خصوص می توان نتیجه گرفت که احتمالا قیمت خودرو ی جدید سایپا، یعنی خودروی "رهام" نیز در همین محدوده قرار گرفته و حداقل با قیمت 12 هزار یورو به مشتریان عرضه شود که در این صورت می توانیم قیمتی بیش از 150 میلیون تومان را برای آن پیش بینی کنیم.

در پایان محمدرضا نجفی منش به مشکل تامین قطعات خودروسازان داخلی و تاخیر در تحویل خودرو به مشتریان اشاره می کند و در این خصوص می گوید: تمام تلاش خودروسازان این است که در دو ماه پایانی امسال کسری تولید خود را جبران کنند و در این خصوص شرکت خودروسازی سایپا با افزایش تولید خود طی دو ماه پایانی سال به دنبال تحقق وعده های عقب افتاده است، درحالی که گروه صنعتی ایران خودرو همچنان با مشکل مواجه بوده و نمی تواند خودروهای معوق خود را تکمیل کرده و به دست مشتریان برساند. عمده مشکل قطعه سازان هم کمبود نقدینگی است و اگر این موضوع برطرف شود، قطعه سازان در شرایط تحریم نیز خواهند توانست به نیاز خودروسازان پاسخ دهند.

نظرات
 
 
 
علی شیرمحمدی 1398/11/1
این اگه ماشین بود اسمش "رهام" نبود
پویان 1398/11/2
اگر این خودرو ملیه پس چرا با یورو حساب شده؟
حامد 1398/11/4
این همون برلیانس h220 است فقط جای اینه هاش تغییر کرده
حسین 1398/12/16
بسیارتصمیم خوبیست چون ازنظرموتوری مشگل نداریم همهs100تیبااست وگریبکس نیزدنده ای است فقط وفقط بنفع مشتری است وهم بنفع سایپاست ترا خدااجراکنیدوفقط اجراکنیدانشااله موفق باشیدزنده بادایران!
احمد 1399/1/1
این آشغال بیشتر از ۵هزار دلار نمی ارزه.مگه سایپا حقوق کارگراش رو به یورو میده که بخواد این حلبی رو به یورو بندازه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران