افت محسوس تولید خودروسازان خصوصی

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با بررسی آمارهای منتشر شده از میزان تولیدات خودروسازان نشان می دهد که صنعت خودروسازی کشورمان با افت تولید مواجه شده و فعالان این صنعت توانسته اند تا پایان دی ماه سال جاری تنها 25 هزار دستگاه خودرو را تولید کنند.
به نقل از دنیای اقتصاد؛ مقایسه آمار سال جاری با آمار سال گذشته نشان می دهد که تولید خودرو با یک افت حدودا 71 درصد مواجه شده است. علت این وضع را باید در خروج شرکای بین‌المللی این شرکت‌ها و همچنین عمق کم داخلی‌سازی قطعات مورد استفاده در خطوط تولید جست و جو کرد.
گفته می شود که در حال حاضر 12 خودروساز خصوصی در کشورمان فعالیت می کنند که از این تعداد8 شرکت در دی ماه هیچ گونه فعالیتی در خط تولید خود نداشته اند. چهار شرکت خودروسازان بم تولید‌کننده محصولات برند جیلی، مدیران خودرو تولید‌کننده محصولات برند چری، بهمن موتور تولید‌کننده محصولات برند مزدا و هاوال و بسترن و کرمان موتور تولید‌کننده محصولات برند جک در ایران، در دی ماه همچنان خطوط تولید خود را فعال نگه داشته‌اند.
همین موضوع به وضوح نشان می دهد که در دی ماه امسال صنعت خودروسازی به چه میزان با افت تولید مواجه شده است.
نظرات
 
 
 
حسین 1398/11/26
وقتی دلار 4 تومن بود پراید 23 تومن بود
الان دلار 13 تومن شده 23*3=69
که با احتساب افزایش هزینه تولید و افزایش حقوق کارگران 20 درصد به 69 تومن اضافه میشه

69+14=83 تومن....
  • zak2012 1398/11/28
    پراید وارداتیه که حرف مفت میزنی ؟
zak2012 1398/11/28
انشااله به زودی صفر میشه

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران