رانا در سه تیپ به بازار باز می گردد + زمان عرضه

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به تازگی ایران خودرو برنامه خود برای عرضه سه تیپ مختلف از خودرو رانا را اعلام کرده است.
معاونت تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در این خصوص اظهار کرد: «ایران خودرو قصد دارد فیس لیفت جدیدی از رانا را وارد بازار کشورمان کند. رانا جدید با نام رانا پلاس در بهار سال آینده به بازار خودرو عرضه خواهد شد. این خودرو نسبت به نمونه قبلی تغییرات مثبتی را تجربه کرده است و به امکانات استانداردی همچون چراغ روشنایی روز و صندلی های جدید مجهز است.»
گفته می شود نمونه اتوماتیک رانا پلاس به یک جعبه دنده AL4 تجهیز بوده و قابلیت تیپ ترونیک و حالت اسپرت و برفی بر روی آن وجود دارد.
کیانوش پورمجیب در خصوص نسخه اتوماتیک این خودرو توضیح داد: «امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی (EPS) و کروز کنترل از جمله ویژگی هایی است که برای رانا پلاس اتوماتیک در نظر گرفته شده است. همچنین بحث نصب دوربین عقب، نمایشگر لمسی و رهیاب ماهواره ای بر روی خانواده رانا مطرح شده که بزودی این امکانات بر روی خانواده رانا پلاس عرضه خواهد شد».
مدیران ایران خودرو به دنبال آن اند که در سال آینده خودرو رانا را در سه تیپ مختلف یعنی رانا فعلی، رانا پلاس معمولی و رانا پلاس اتوماتیک راهی بازار کنند تا در بازه های مختلف قیمتی محصولاتی را برای عرضه داشته باشند. نخستین نسخه ای از این خودرو که در بازار عرضه خواهد شد رانا پلاس دنده ای است که در بهار آینده در دسترس علاقه مندان خواهد بود.
در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر ویژگی های عنوان شده برای خودرو رانا پلاس:
پیشرانه ۱٫۶ لیتری TU5
۱۰۵ اسب بخار
۱۴۲ نیوتن متر
دیفرانسیل جلو
جعبه دنده ۵ سرعته دستی (۴ سرعته اتوماتیک AL4)
فرمان هیدرولیک (فرمان کمکی برقی در نسخه اتوماتیک)
تهویه دستی
چراغ روشنایی روز
تریم داخلی و صندلی های جدید
بلوتوث روی فرمان
کروز کنترل (برای نمونه اتوماتیک)
سنسور پارک عقب
ترمز ABS-EBD و BA
تنظیم ارتفاع چراغ
کامپیوتر سفری
راهنمای تعویض لاین
نمایشگر لمسی – رهیاب ماهواره ای – دوربین عقب (در نسخه اتوماتیک)
نظرات
 
 
 
Genius 1398/12/13
AL4 سرطانیه واسه خودش

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران