ویروس کرونا چه تاثیری بر میزان تولید خودروسازان کشور داشته است؟

احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص تعطیلی خودروسازان کشور به علت شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا تا کنون باعث تعطیلی بنگاه های خودروسازی کشور نشده و خودروسازان با تمام توان در حال فعالیت هستند. البته خودروسازان کشور به منظور جلوگیری از کرونا کارگران خود را ایزوله می کند و پرسنل با رعایت نکات بهداشتی مشغول کار هستند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از تجارت نیوز، دبیر انجمن خودروسازان کشور در ادامه افزود: به دلیل تحریم های آمریکا و توقف خطوط تولید خودروهای چینی و کاهش واردات قطعات از چین به علت شیوع ویروس کرونا، تیراژ تولید خودروها افت کرده است. میزان تولید خودروسازان کشور در گذشته به 2 هزار دستگاه در روز می رسید، اما در حال حاضر در ماه های پایانی سال میزان تولید خودروسازان به هزار و 600 دستگاه در روز کاهش پیدا کرده است.
توضیحات نعمت بخش درحالیست که سایپا اعلام کرده ساعات کاری پرسنل و شیفت های کاری سایپا بدین شکل شده که شیفت کاری اول از ساعت 7 صبح تا 13 و 30 دقیقه، شیفت کاری دوم از ساعت 13 و 30 دقیقه تا ساعت 20 و همچنین شیفت کاری سوم از ساعت 20 تا 45 دقیقه بامداد خواهد بود.
نظرات