موضوعات داغ

توانایی به نصف رساندن قیمت خودروهای خارجی را داریم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
عکس مطلب اول
طبق اعلام دبیر انجمن واردکنندگان خودرو چنانچه مجاز اعلام شدن واردات خودرو در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ واقعا اجرا شود و نرخ تعرفه واردات کاهش یابد، واردکنندگان خودرو آمادگی کامل برای تامین نیاز خودروهای وارداتی را خواهند داشت که در این صورت می توانند قیمت های کنونی در بازار خودرو را به نصف برسانند. در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ که به شورای نگهبان ارائه شده است، با توجه به اینکه درآمدی از محل واردات خودرو در نظر گرفته نشده بود و در یکی از بندهای الحاقی کمیسیون تلفیق در متن لایحه بودجه که به مجلس ارسال شده است، واردات خودرو در سال آینده را مشروط آزاد اعلام کرده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، در این خصوص مهدی دادفر دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار کرد: علیرغم اینکه طی دوسال اخیر کسب و کار همه واردکنندگان خودرو از بین رفته است، اما همچنان برخی از آن ها در بازار حضور داشته و آمادگی این را دارند که به سرعت بتوانند نیازهای بازار خودرو را تامین کنند.
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: رئیس بانک مرکزی با واردات کالا بدون انتقال ارز کاملا مخالف بوده و همانطور که در بهمن ماه سال گذشته نیز اعلام کرد، همچنان معتقد است که واردات بدون انتقال ارز انجام نشود و می‌ گوید « مگر وارد کننده ای هم داریم که در خارج از کشور پولی داشته باشد؟». البته که این موضوع صحت ندارد و برای واردکنندگان خودرو این امکان وجود دارد که با استفاده از اعتبارات خود و سرمایه هایی که در خارج از کشور دارند، بتوانند به لحاظ ارزی نیاز خودروهای وارداتی کشور را تامین کنند.

احتمال آزادسازی واردات در سال 99

احتمال آزادسازی واردات در سال 99


وی افزود: البته آنچه که بیشتر حائز اهمیت است، این است که تعرفه های بسیار بالای خودروهای وارداتی، افزایش شدید قیمت ارز و همچنین محاسبه عوارض در سال ۱۳۹۹ با نرخ احتمالی ۹۴۰۰ یا ۹۸۰۰ تومان، منجر به کاهش قیمت در بازار نخواهد شد، بنابراین چنانچه این مصوبه لایحه جدید اعلام شده با وجود داشتن مخالفان زیاد با شعارهای مختلف اجرا شود، اثری بر تنظیم بازار خودرو و کاهش قیمت خودرو نخواهد داشت.
دادفر در رابطه با بهترین راهکار پیشنهادی در این زمینه، اعلام کرد که بهترین راهکار این است که دولت با توجه به پارامترهای متعددی که طی چند سال اخیر برای افزایش قیمت خودرو ایجاد شده است، تجدید نظری در این پارامترها داشته باشد. بهتر است که تعرفه ‌های حدود ٧۶ درصدی را تغییر داده و برای همه خودروهای وارداتی به حداکثر ۲۰ درصد برسانند، در این صورت می توان گفت واردکنندگان خودرو با منابع ارزی که در خارج از کشور دارند، می توانند نیاز بازار به خودروهای وارداتی را تامین کرده و با اختلاف قیمت بسیار کمی نسبت به قیمت خودروهای داخلی، در اختیار مردم قرار دهند.
وی در پایان تصریح کرد: اگر دولت نرخ تعرفه ها را کاهش داده و آنچه که در لایحه بودجه آورده شده، واقعا اجرا کند، آمادگی داریم که قیمت خودرو در بازار را از قیمت‌های کنونی به نصف برسانیم.

نظرات کاربران

1 نظر

دیدگاه های شما پس از تایید توسط خودروبانک نمایش داده خواهند شد

1398/12/20
بله تواناییشو دارید ولی قصدشو ندارید!. چراشم یه بچه 2 ساله هم میدونه!
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
فیلم بررسی آریزو 6 پرو
مشخصات فنی خودروهای بازار

مشخصات ماشین مورد نظرتان را جستجو کنید

معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
معاینه فنی خودرو هر چند سال یکبار است؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
سامانه یکپارچه فروش خودرو باز می گردد؟
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس
خودرو برقی اسکای ول، ماشین جدید بازار خودرو ایران + عکس
تاریخ قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو ویژه متقاضیان عادی اعلام شد
تاریخ قرعه کشی پیش فروش ایران خودرو ویژه متقاضیان عادی اعلام شد
نگاهی به کارنامه گروه بهمن در هفتمین دهه فعالیت آن
نگاهی به کارنامه گروه بهمن در هفتمین دهه فعالیت آن