پرداخت 84 درصد از مطالبات قطعه سازان

مازیار بیگلو دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو در خصوص پرداخت مطالبات قطعه سازان اعلام کرد که تا پایان روز دوشنبه 26 اسفندماه، ایران خودرو 2 هزار و 400 میلیارد تومان و سایپا هزار و 800 میلیارد تومان از سهم 2 هزار و 500 میلیارد تومانی خود را به قطعه سازان پرداخت کردند. البته ما با تعاملاتی که با بانک های عامل شرکت سایپا داریم، در تلاشیم تا بتوانیم در 48 ساعت آینده مابقی مطالبات خود را از این شرکت دریافت کنیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایرنا، دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو افزود: خوشبختانه با وجود اینکه سال 98 سال بسیار سختی برای خودروسازان و قطعه سازان بود، اما سهم قابل توجهی از مطالبات سررسید سازندگان قطعات تا به امروز پرداخت شده و اکثر قطعه سازان راضی به استقبال سال آینده می روند و این در حالی بود که قطعه سازان با وجود مشکلات کرونا، کاهش ساعت کاری و تعطیلی های پیاپی مواجه بودند.
گفتنی است در ماه های گذشته هیات دولت تزریق نقدینگی ۱۰ هزار میلیارد تومانی به صنعت خودرو را مصوب کرد. پس از آن در جلسه ای در کمیسیون صنایع مجلس که در آن وزیر صمت، نمایندگان بانک مرکزی، وزیر اقتصاد و نمایندگان بانک های عامل حضور داشتند، اعطای نیمی از این مبلغ یعنی پنج هزار میلیارد تومان به هر خودروساز برای تزریق به زنجیره تامین آن صورت جلسه شد.
در نهایت با تصویب شورای پول و اعتبار بیش از هفت هزار میلیارد تومان برای دو خودروساز بزرگ کشور مصوب و مقرر شد پنج هزار میلیارد تومان آن به صورت تسهیلات بانکی در اختیار خودروسازان قرار بگیرد تا به قطعه سازان بدهند و دو هزار میلیارد تومان دیگر خودروسازان پس از اصلاح ساختار مالی شان اوراق مشارکت بفروشند تا از بازار سرمایه جذب نقدینگی داشته باشند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران