چه عواملی عمر صفحه کلاچ خودرو را کاهش می دهد؟

صفحه کلاچ یکی از قطعات خودرو است که در امور جعبه دنده استفاده می شود و دارای عمر مشخصی است که دیر یا زود تمام می شود و نیاز به تعویض دارد. پس از تعویض صفحه کلاچ، حرکت خودروی شما روان تر خواهد شد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از میزان، اکنون به مواردی می پردازیم که باعث کاهش عمر صفحه کلاچ خودروی شما می شود. اولین دلیل برای کاهش عمر صفحه کلاچ خودرو رانندگی با شتاب زیاد و دور موتور بالا است، این کار باعث می شود تا عمر صفحه کلاچ خودروی شما زودتر از زمان استاندارد به پایان برسد.
دومین علت فشار آوردن به موتور در سربالایی هاست که باعث افزایش دور موتور خودرو و فشار به جعبه دنده می شود و باعث اتمام زودتر صفحه کلاچ می شود.
سومین مورد نشستن بیش از سه نفر در صندلی های جلو در دفعات مکرر است. این کار در دفعات زیاد باعث آسیب به صفحه کلاچ و اتمام آن می شود.
چهارمین دلیل در هنگام رانندگی، هرگز پای خود را روی کلاچ نگذارید، پس از تعویض دنده، پای خود را از روی پدال بردارید. حتی تماس اندک پای شما با پدال کلاچ، عمر صفحه کلاچ را کاهش می دهد.
علائم نشان دهنده ضعیف شدن صفحه کلاچ
* پدال کلاچ سفت و خشک شده و حالت ارتجاعی و فنری خود را از دست داده باشد.
* هنگام رها کردن کلاچ، پای شما سریعا به عقب پرتاب می شود.
* دنده‌ها هنگام جا زدن صدا می کنند.
* در هنگام حرکت، دور موتور افزایش می یابد، ولی سرعت، به آن نسبت افزایش نمی یابد.
* پله پله شدن کلاچ ممکن است به دلیل خشکی و خرابی سیم کلاچ نیز باشد.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران